18. 04. 2012 o 09:33

V derby prevládal boj

autor: Marián Škuba
2089x čítané

Medzilaborce - Pakostov. To bol v humenskom regióne šláger nedele. A derby sa aj v jarnej odvete skončilo deľbou bodov. V jeseni to bol gólostroj (4:4), tentokrát prevládal nad futbalovou kombináciou či ofenzívou boj.

Jarná premiéra Spartakovcov na domácej pôde (doma Kežmarok - nehralo sa, snehová pokrývka na HP, vonku: Kračúnovce 2:1, Bystré 2:2) nepriniesla vážnejšiu gólovú príležitosť. Hra bola na oboch stranách poznačená bojovnosťou, ďalekonosnými (nepresnými) strelami. Brankári tak boli do prestávky "bez práce". Po obrátke sa domáci usadili na polovici hostí, atakovali bránu Ajaxu. Hneď v 47. min. mieril R. Guba z 15 metrov vedľa, ale po rohovom kope v 62. min. sa v šestnástke dostal k lopte mladý Ciganik a vymietol šibenicu hosťujúcej brány. Hostia mohli vyrovnať v 74. min., po prihrávke M. Rudyho nezakončil Ragan. V 79. min. Gavula naservíroval loptu Hrehovčíkovi, ale ten z 8 metrov trestuhodne tutovku zahodil. V predposlednej minúte domáci pykali. Po hrubej chybe defenzívy sa k lopte sa dostal Ragan a domáci gólman už vyrovnaniu nezabránil.

Medzilaborce - Pakostov 1:1 (0:0)

Góly: 62. Ciganik - 89. Ragan. Pred 250 divákmi rozhodoval Mati, ŽK: Hrehovčík, Dziačik - Berdák, Palenčík

MŠK Spartak: Bujdoš - Gič, G. Lukačik, Lučko (82. Čabiňák), Dziačik - Pa. Hrehovčík, Chripák, V. Lukačik (80. Kuruc), R. Guba - Gavula, D. Hrišo (46. Ciganik).

Ajax: Grec - Berdák, Palenčík, Olexík, Dubas, Ragan, M. Rudy, Pe. Gombita ml. (90. Ščerba), T. Gombita (55. Andraško), Pe. Gombita st., Slavkovský.

Viťo Lukačik (MŠK Spartak Medzilaborce, hrajúci tréner): "Doplatili sme na nemohúcnosť v koncovke, lebo šancí sme mali viac. Hostia vyrovnali v samom závere, za minútu-dve už nám neostal čas strhnúť víťazstvo na našu stranu. Bolo to derby viac bojovné ako kombinačné, futbalové."

Ján Metyľ (FO Ajax Pakostov, manažér): "Derby chýbala futbalová krása, viac sa bojovalo, divák veľa pekných akcií nemal možnosť zhliadnuť. Šance prišli snáď po prestávke, napokon aj góly. Opakujem, bol to viac boj ako futbal."