Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

04. 02. 2015 o 13:27

Vydarená premiéra prípravky ŠK Futura Humenné

autor: Marián Škuba
1798x čítanéPotešili aj víťazstvá nad michalovskými súpermi, keďže Snina ani Vranov kvôli počasiu nepricestovali.

Nedeľa (18.1.) bola významným pre mladých futbalistov ŠK Futura Humenné. V Michalovciach ich čakal prvý „veľký turnaj“. Ako sa vyjadril Ľubko Žinčák, v noci zo soboty na nedeľu sa budil každú chvíľku, ako sa nemohol dočkať rána. Ani ja som sa nevyspal, ale ja z iného dôvodu, ako z radosti nad blížiacim sa turnajom.

Veľký turnaj „štyroch“ sa nakoniec nekonal, pretože družstvá Vranova a Sniny do Michaloviec nepricestovali. Zato sme si dokonale preverili sily z družstvami Michaloviec, s ktorými sme odohrali štyri 25-minútové stretnutia plné napätia a emócií v športovej hale michalovského gymnázia. V prvom stretnutí sa mladšia prípravka U-8 (chlapci narodení v roku 2007 a mladší) stretli s rovesníkmi Michaloviec. Úvodné 2 – 3 minútky patrili domácim, ale keď sme zo seba striasli nervozitu prvého stretnutia vôbec, začal sa náš koncert... Prvá päťka v zložení Maroš Balica, ktorý si sám našiel pôst stopéra, Paľko Lešniovský, Nikolas Jeleň, Roman Kuruc, Samuel Poník (2008), Alex Šefčík domácich benjamínkov doslova priklincovala pred ich brankárom. K prvému útoku sa postupne pridávali Jakub Kiča (2008), Miška Černegová, Jakub Gavaľa, Adam Ďurina, Adam Voloch (2008) a neskôr i Viktor Černega (2008), ktorý najprv na palubovku „odmietal“ vstúpiť. Z trvalej prevahy, začali prichádzať strely, šance a nakoniec i góly, o ktoré sa v tomto stretnutí podelili Jeleň 2 a Kuruc. Brankári Maroš Žinčák i Samo Horvat, takto nemali takmer žiadnu prácu, i keď v samom závere sme inkasovali úplne zbytočný gól. Výhra 3:1, trvalá prevaha, síce len (aj) náznaky mojej milovanej „tiky – taky“, ale nátlaková, „agresívna“ hra a zaslúžené víťazstvo. V druhom stretnutí Michalovce postavili o niečo starších chlapcov, stretnutie sa skončilo 1:1, keď opäť sme dostali gól v samom závere. Tretie stretnutie opäť s rovesníkmi sme vyhrali 2:1, keď sme prehrávali a víťazstvo na svoju stranu sme strhli v úplnom závere po zahrávaní rohového kopu. Posledné stretnutie s druhým družstvom (U-9) sme v úplnom závere prehrali jediným gólom 0:1. Bilancia 2 – 1 – 1 na horúcej michalovskej pôde je viac ako dobrá vizitka. Tešia nielen výsledky, ale aj to, že sme vo všetkých stretnutiach boli o niečo lepším družstvom.

Chlapci ukázali, že majú talent, výbušnosť, hrali zdravo agresívne, čo teší nemenej, hrali slušne, fair-play. O góly sa podelili Jeleň 3, Kuruc, Kiča a Šefčík. Brankári veľa práce nemali (ale škoda „lacných“ gólov), v poli bol asi najlepší na poste stopéra Balica, výborne hrali Jeleň, Kuruc, ale aj Lešniovský, Poník, Kiča, Šefčík. Ostatní však nezaostávali, Miška Černegová, dievčenská ozdoba nášho družstva, je ako neriadená strela. Tak ako ona, aj všetci ostatní potvrdili talent. A pretože nepochybujem, že aj naďalej budú poctivo trénovať, spolu s družstvami U-7 a U-6, kde máme ďalšie talenty, vytvoria opäť dobrý kolektív, tak ako máme dobre žiacke kolektívy u trénerov Feigla, Poláka, Štafuru a dorastenecké trénerov Opielu a Mikulu.