Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

07. 02. 2015 o 11:08

Na riadnej konferencii VsFZ prevládali pozitíva

autor: Jaroslav Glovičko
1869x čítanéV závere tohto týždňa sa v košickom hoteli Gloria Palac konala riadna konferencia Východoslovenského futbalového zväzu.

Napriek tomu, že piatkové počasie nebolo najprívetivejšie, delegáti jednotlivých futbalových zväzov nemeškali a konferencia sa začala niekoľko minút po sedemnástej hodine. Podobne ako volebnú konferenciu, aj riadnu poctil svojou prítomnosťou prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik. Ten vo svojom úvodnom slove vyjadril spokojnosť s dokončením prác v Národnom tréningovom centre v Poprade. Na druhej strane prezradil, že v tomto roku  SFZ plánuje s obnovou ďalších dvoch futbalových štadiónov v našom regióne. V priebehu najbližších dvoch-troch dňoch by sa mali podpísať zmluvy, aby sa mohli začať rekonštrukčné práce v Bardejove. Rokovania prebiehajú aj ohľadom ihriska v Humennom.  Ako priznal, za ostatný rok nastali v našom futbalovom zväze viaceré pozitívne zmeny, ktoré prispeli k rozvoju najpopulárnejšej hry na svete.

 

Delegáti ako aj pozvaní hostia si vypočuli od predsedu VsFZ a prvého viceprezidenta SFZ Ing. Richarda Havrillu hodnotiacu správu za ostatný rok. Vyzdvihol prácu nielen jednotlivých oblastných futbalových zväzov, no rovnako pripomenul úspechy našich celkov, vrátane reprezentácie pod vedením trénera Jána Kozáka. Všetci si želáme, aby jeho zverenci dobre rozbehnutú kvalifikáciu na ME zvládli čo najlepšie. Okrem nej sa vlani pozornosť v našom regióne sústredila aj na kvalifikáciu amatérskeho výberu Slovenska, ktorý sa zúčastnil na kvalifikácii Region cupe pod egidou UEFA v Národnom tréningovom centre v Poprade. „Aj s odstupom času sa chcem organizátorom turnaja poďakovať a rovnako aj hráčom a technickému vedúcemu - Vladovi Gogovi. Verím, že pokiaľ by sme nehrali prvý duel s Nemeckom, tak sme mohli pomýšľať na postup. Hoci sme skončili na druhom  mieste, ukázali sme dobré výkony aj v ďalších dvoch dueloch, ktoré sme vyhrali. Aj tento turnaj ukázal na kvalitu našej tretej ligy,  ktorá iste bude len a len napredovať,“ povedal R. Havrilla.

 

Vyzdvihol prácu odborných komisii, ako aj zväzového trénera Petra Szenaya. Ten odprezentoval projekt podpory talentovaných hráčov, ktorý si chce osvojiť aj Slovenský futbalový zväz. Podľa slov predsedu VsFZ sa začínajú napĺňať sľuby z volebnej konferencie. Veľmi dobre vieme, že situácia s ihriskami na východe republiky nie je najlepšia, preto predsedu VsFZ teší, že v tomto roku by sa malo začať s budovaním ihrísk s umelou trávou v šiestich mestách! Tretina nákladov na výstavbu bude hradená z projektu „UEFA HatTrick“, ktorý zastrešuje európska futbalová federácia. Ďalšie dve už budú na pleciach klubu a danej samosprávy. Je to pozitívna správa do budúcna, ktorá môže len a len pomôcť rozvoju futbalu v našom regióne. Delegáti okrem iného schválili aj hospodárenie v roku 2014 a rozpočet na rok 2015.

 

Záver konferencie VsFZ sa niesol v slávnostnejšom duchu, pretože na rad prišlo ocenenie jubilantov. Za dlhoročnú prácu vo futbalovom hnutí boli ocenení bronzovou, striebornou aj zlatou plaketou VsFZ jubilanti Jaroslav Bendzák, Roman Martončík, Milan Zuzko a Emil Zlacký. Ocenenia prevzali z rúk Ján Kováčika a Richarda Havrillu.