Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

10. 02. 2015 o 12:42

XII. Jedenástka ObFZ Humenné

autor: Marián Škuba
2789x čítanéPo dvanástykrát bola klubmi, účastníkmi I. triedy ObFZ Humenné určená najlepšia základná zostava. Po prvý raz však nie sezóny, ale roku. Konkrétne 2014.

1 - Ľubomír MALIŇÁK (TJ Slovan Belá n/Cir.)

Rodák zo Zemplínskych Hámrov, kde, asi ako každý chlapec, začínal s futbalom. Po krátkom čase však vďaka bratovi, ktorý pôsobil v MFK Snina, začal hrávať za tento klub. Pôvodne na poste útočníka, kde sa mu aj celkom darilo, no jeho vtedajší tréneri - Jaroslav Uchytil a už nebohý Ján Marinič, ho začali stavať striedavo aj na brankársky post. Bolo to v kategórii starší žiaci. V klube MFK Snina prešiel všetkými kategóriami až po A - mužstvo a už stabilne nastupoval na poste brankára. Počas kariéry v MFK Snina ho okrem spomínaných trénerov viedli aj p. Lelko, Jelo, Koribanič, Mika, Majerník, Urda, Gerzanič, Fedor a i. „Nedá mi nespomenúť ani bývalého výborného brankára a terajšieho trénera TJ Slovan Belá nad Cirochou, ktorý ma učil brankárskemu remeslu a to Emila Karľu.“ V kariére v roku 2001 kvôli pracovným povinnostiam viackrát prerušil činnosť, striedavo hosťoval v Dlhom n/Cir., Z. Hámroch a Stakčíne, kam v r. 2004 aj prestúpil. V klube OFK Agrifop Stakčín pôsobil do r. 2009, kde chce vyzdvihnúť prácu bývalého spoluhráča, stále kamaráta Ondreja Dudu st. V roku 2009 odišiel na hosťovanie do TJ Slovan Belá n/Cir., v r. 2010 sa stal kmeňovým beľanským futbalistom a pôsobí tam dodnes... * nar.: 17. augusta 1976, Snina; * účasť v Jedenástke ObFZ Humenné: 1-krát.

 

2 - Tomáš OPIELA (TJ Borov)

S futbalom začal ako 12–ročný (tréner Harakaľ), stále mal svoju pozíciu v stredovej línii, ako ôsmak nastúpil do športovej triedy ZŠ Hrnčiarska. V mladšom doraste ho trénoval F. Langer, v staršom postúpil do ligy, seniorsku futbalovú pasáž začal v humenskom „béčku“, ktoré malo vtedy domov v Kochanovciach. S Čaňou postúpil do II. ligy, vrátil sa do Humenné ho, kde strávil osem sezón, stále ako defenzívny stredopoliar, i keď zažil aj funkciu stopera. Anabázy pokračovali: Vranov (II.), Michalovce (I.), Lučenec (I.), no potom si vzal futbalový „oddych“, žiadnu ponuku neakceptoval a prikývol na oslovenie z borovského Černega parku. Výborná kondícia, buldočia bojovnosť, vyniká schopnosťou odobrať súperovi loptu... * nar. 20. júna 1980; * účasť v Jedenástke ObFZ Humenné: 2–krát.

 

3 - Matúš OKOŠ (TJ Družstevník Modra n/Cir.)

Pred troma rokmi ocenený ako najlepší dorastenec, pred dvoma mal v Jedenástke ObFZ premiéru, takže mu pribuidne tretí spomienkový dres. Modranský rodák, čiže „bocan“, pokračovateľ futbalovej ságy rodu, keď naposledy bol slávnym a určite aj za hranicami regiónu známym jeho otec Stanislav. Jeho syn je neprehliadnuteľný stoper, opora modranských zadných radov. Zlepšuje sa strelecky. Pred dvoma rokmi skóroval raz, v uplynulej sezóne si zapísal góly dva a po jesennej časti tohto súťažného ročníka už má na konte tri. Vyniká prehľadom v hre, vysoká postava nie je prekážkou v obratnosti, práve vďaka týmto centimetrom je silný v hlavičkových súbojoch... * nar. 18. februára 1992; * účasť v Jedenástke ObFZ Humenné: 3–krát.

 

4 - Lukáš GABÁK (TJ Ptava NV Ptičie)

Futbalový nohejbalista. Aj takto možno nazvať 33-ročného stredopoliara, ktorý si však vie zastať svoje miesto aj v obrane, či útoku, dokonca sa stalo, že niekoľko zápasov už aj odchytal. V humenskej prípravke ho zapojil do tajov futbalu tréner Jaroš, prešiel všetkými kategóriami mládeže, ako dorastenec okúsil I. ligu, pričom v kádri boli vtedy aj M. Ferčák, R. Čokina, P. Čabala... V mužskom „áčku“ sa dlho neohrial, zlákal ho nohejbal. Že si počínal dobre, dokazujú tituly majstra Slovenska v singli, vicemajstra vo dvojiciach (s R. Tabakom), trojiciach (Tabaka, Melničák), či účasť v slovenskej „repre“ juniorov. Na futbal však nezanevrel, hrával v Hažíne n/Cir., Kamenici n/Cir., postup do III. ligy si užil v Sobranciach. V lete 2008 posilnil FK Humenné, po piatich sezónach prestúpil do Radvane n/L., v sezóne 2014/2015 začal hájiť ptičanské farby. Pevná postava vojaka mu dáva prednosti najmä v šestnástke pri štandardkách... * nar: 2.10.1981; * účasť v Jedenástke ObFZ Humenné: 2-krát.

 

5 - Tomáš KARAS (TJ Ptava NV Ptičie)

Na zelený trávnik začal chodievať v Hažíne n/Cir. pod vedením p. Godžáka, ako dorastenec prestúpil do Kamienky. Za mužov však hráva už dvanástu sezónu, z toho desiatu v ptičanskom drese. „Hačure“ sa o ňom dozvedeli od Jožka Virtáša, ktorého doménou je stolný tenis. Talentu si hneď všimol, dal o ňom vedieť, ale Tomáš má od zeleného trávnika dodnes veľmi blízko aj k zelenému stolu. Najmä v čase zimnej prestávky. Technicky vyspelý futbalista, rýchly, výbušný, v hre i koncovke aktívne využíva obe nohy, i keď väčšinu zo svojich gólov dosiahol ľavačkou. Cudzie mu však nie sú ani hlavičky, zahráva pokutové kopy. Vie si zastať miesto v obrannej línii, či ako špílmacher mužstva alebo útočník... * nar. 31. augusta 1987; * účasť v Jedenástke ObFZ Humenné: 4–krát.

 

6 - Dušan JANKO (TJ Tvarona Ulič)

Najmladší účastník Jedenástky ObFZ 2014 začínal s futbalom v 7. ročníku štúdia ZŠ Budovateľská v Snine. V družstve ho vtedy mal tréner Duda, neskôr sa mu venoval tréner Kochan. V čase ukončenia základnej školy, t.j. ako 15-ročný pokračoval s futbalom v Podbrezovej, kde popri absolvovaní strednej školy s maturitou hrával ako dorastenec za tamojší ŽP Šport. Keď bolo treba riešiť prechod do A-mužstva, nedošlo k dohode s klubom, takže chcel skúsiť šťastie v L. Mikuláši. Všetko smerovalo k podpisu zmluvy, ktorá sa mala udiať po prípravnom zápase, avšak v 85. min. mu súperov zákrok zlomil nohu a angažmán na Liptove bolo fuč. Po rekonvalescencii sa vrátil na trávnik v Snine, jarnú i jesennú časť uplynulého roku hosťoval v Uliči... * nar.: 23. júna 1994; * účasť v Jedenástke ObFZ Humenné: 1-krát.

 

7 - Viktor MELNÍK (TJ Ptava NV Ptičie)

Rodák z Ohradzian vyrastal vo futbalovej rodine, veď jeho brat Marek bol v nominácii najlepších v rámci ObFZ Humenné trikrát. Futbalovej abecede sa učil v humenskej prípravke (tréner Bochyn), už ako dorastenec sa však vrátil do Ohradzian, kde po ostaršení od šestnástich rokov hráva medzi seniormi. Typ technicky zdatného ofenzívneho záložníka, či útočníka. Najmä ťah na bránu a nebezpečná strela z neho robia oporu mužstva. A zabudnúť nemôžeme na priame kopy. Tie majú často až výstavné parametre. Pred troma sezónami si na tri mesiace okúsil Jasenov v súťaži VsFZ, od januára minulého roka hosťuje u aktuálneho ptičanského lídra... * nar.: 31. augusta 1990; * účasť v Jedenástke ObFZ Humenné: 4-krát.

 

8 - Mário ČOKINA (TJ Tvarona Ulič)

Odchovanec humenského futbalu pobudol v TJ Chemlon od žiačikov po starší dorast. Rodinné korene ho viažu k uličskej doline a postupne tam presmeroval svoju futbalovú kariéru. V Uliči začal hrať na prahu seniorskeho veku, hosťoval v Stakčíne, neskôr v Udavskom. Ďalšie jeho kroky smerovali do Zubného, kde pod vedením trénera Romana futbalovo dozrel a zvykal si na úlohu špílmachra. Po návrate do Uliča mu pripadla aj kapitánska páska, už siedmy rok patrí k futbalovej špičke súťaže. Kopacia technika ho predurčuje na zahrávanie štandardiek, citom pre hru poskytuje spoluhráčom množstvo gólových prihrávok, ďakuje mu za ne najmä futbalová „dvojička“ – Hromadka... * nar. 3. decembra 1984; * účasť v Jedenástke ObFZ Humenné: 7–krát (za sebou).

 

9 - Milan HROMADKA (TJ Tvarona Ulič)

Rodák z obce Pichné, v súčasnosti určite najlepší futbalista rodnej obce. Na zelený trávnik sa aktívne dostal pomerne neskoro, až v 15–ich, ako dorastenec Zubného. Keď zistili, že chlapec je šikovný, rýchly a strie ľa góly, hneď ho ostaršili a už napínal siete za Pichné medzi mužmi. Cesta nahor v regióne začala príchodom do St. Roztoky, kde vtedy pomaly končil kanonier Neumann, v „Mexiku“ sa stali jeho spoluhráčmi Starec, Červeňák i Chudík, všetko známe mená uličskej doliny. A práve do Uliča prestúpil, po roku a pol okúsil V. ligu na hosťovaní v Zubnom. Už siedmy rok strieľa góly za Ulič. Futbalista silný v hlavičkových súbojoch, rýchlostný typ s dobrou technikou, v práci s loptou výsostný pravák... * nar.: 13. júna 1983; * účasť v Jedenástke ObFZ Humenné: 5–krát.

 

10 - Matúš MAMAJ (TJ Borov)

Prvé kroky k futbalu určoval tréner Švec (Futura Humenné) do 12 rokov, potom pokračovali Feigl, Harakaľ (mladší a starší žiaci Chemlon Humenné), od 15 rokov Škrlík, Opiela, Valkučák (mladší a starší dorast 1. HFC Humenné), na prahu dospelosti Rusnák s asistentmi (Sivý, Diňa) v „áčku“ 1.HFC Humenné (2. a 3. liga). Po ukončení strednej školy hrával päť sezón v N. Hrušove najmä pod taktovkou Vladimíra Sivého a pričinil sa o postup do 4. i 3. ligy. Návrat do regiónu znamenal dve sezóny v Oľke (tréner L. Vasilenko), s Radvaňou n/L. postúpil do 5. ligy (terajšia 4. liga), pomohol taktiež k postupu FK Humenné do 5. ligy i k trofeji Superpohára ObFZ Humenné, ostatnú sezónu strelecky pomáha FC Borov, najbližším cieľom je finále Pohára ObFZ a Nexis Fibers Humenné. Osobitné poďakovanie: „Všetkým trénerom, ktorí mi pomáhali pri mojej futbalovej kariére, všetkým spoluhráčom a hlavne ľudom, ktorí ma k tomu viedli: moji rodičia, súrodenci a moja manželka, ktorá mala aj má veľa trpezlivosti, ale aj ľudom, ktorí má podržali vo futbale ako je Jozef Štefanov a Jozef Bončík,“ dodal... * nar.: 16. augusta 1986; * účasť v Jedenástke ObFZ Humenné: 1-krát.

 

11 - Lukáš KUZMA (TJ FK Jasenov)

S futbalom začal ako 10-ročný v Humennom, v športových triedach. Jeho prvým trénerom bol p. Harakaľ, nasledovali Tongeľ, Tkáč... To boli časy žiacke, ako dorastenec už bol v Mysline pod vedením trénera Valkučáka, ešte stále v mládežníckom veku prišiel pod Brekovský hrad (tréner Langer), kde nastupoval aj za „áčko“ (tréner Mrážik, neskôr Škrlík a Čirák). Po dvoch sezónach sa presunul pod hrad iný – Jasenovský (tréneri Pirič, Kopej), odohral tri sezóny, potom hosťovania vo V. Sitnici, prestup do Udavského (tréneri Roman, Varchola), odkiaľ sa po troch rokoch vrátil uplynulé leto do Jasenova. * nar.: 25. marca 1986; * účasť v Jedenástke ObFZ Humenné: 1-krát.

 

POZN.: Opiela, Čokina i Hromadka zo zdravotných dôvodov chýbali, a tak na spoločnej snímke ich zastúpili kluboví členovia.