Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

10. 02. 2015 o 14:28

Podhradčania odohrali neplánovaný zápas so Šacou

autor: Karol Csobadi
3680x čítanéPiatoligisti z Krásnohorského Podhradia odohrali prípravný zápas s lídrom štvrtej ligy Juh Šacou, ktorej súper z Humenného zápas odriekol.

Kvalita bola na strane štvrtoligistu, hoci viedli Podhradčania. Počas zimnej prípravy trénujú na umelom trávniku pri škole v obci trikrát do týždňa. „Prípravné zápasy sú naplánované až po 15. februári a to s kvalitnými mužstvami, ktoré hrajú vyššiu súťaž. Neskôr nasleduje trojdňové sústredenie, ktoré by malo byť vyústením dobrej  prípravy, aby sme obhájili pozíciu toho 3.-4. miesta. Verím, že budeme hrať pekný a kultivovaný futbal,“ uviedol tréner FK Krh. Podhradie Július Balta.

V sobotu však odohrali neplánovaný zápas s jesenným lídrom štvrtej ligy Šacou. „Je ťažké sa dostať na umelý trávnik, nakoľko je to aj veľmi ekonomicky náročné. Šaci odriekli prípravný zápas Humenčania a tak sa snami skontaktoval Erich Vágner, ktorý hrával jeden čas aj v Podhradí a ponúkol možnosť zahrať si s tým, že všetko vybavia. To sa nám hodilo a tak sa vlastne zápas s kvalitným súperom aj uskutočnil v Moldave,“ vysvetlil J. Balta.

V stretnutí so Šacou sa vedenia ujali Podhradčania v 36. min. gólom Almášiho. „Bol to kvalitný súper, ktorý posilnil a po odvete chce ísť jednoznačne na postup do tretej ligy. Po našom vedení Šaca vývoj stretnutia otočila a jednoznačne zápas po obrátke vyhrala. Pre nás to bol  prvý zápas na veľkom ihrisku a verím, že niektorých chlapcov zobudil, aby neostali pri zemi. Malo to určite myšlienku i pointu, aby si naopak niektorí hráči nemysleli, že sú veľkí futbalisti a hrajú veľký futbal,“ konštatoval J. Balta.  

 

Šaca - Krh. Podhradie 5:1 (2:1)

Gól za Podhradie: Almáši

Krh. Podhradie: Kerekeš - Kozák, Hajdúk, Oravec, Kiss, Zubrický, Erdőfalvi, Pa. Gere, Vozár, Almáši, Kuzma striedal: Galajda