Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

11. 02. 2015 o 09:24

Kde sa môžu tešiť na nové ihriská?

autor: redakcia
11399x čítanéV Košiciach sa uskutočnila riadna konferencia Východoslovenského futbalového zväzu, na ktorej nechýbal ani prezident SFZ Ján Kováčik. Predseda VsFZ a prvý viceprezident SFZ Richard Havrilla popri hodnotení uplynulého roka načrtol aj plán dlhodobého rozvoja futbalu na východe Slovenska. V rámci neho by malo vyrásť šesť ihrísk s umelou trávou.

„Výkonný výbor SFZ schválil čerpanie projektu UEFA HatTrick, v ktorom vyčlenil 2,035 milióna eur na vybudovanie dvadsiatich hracích plôch s umelou trávou na celom Slovensku. Ide o ihriská so štandardnými rozmermi 105x68 metrov a majú slúžiť pre masový, čiže amatérsky futbal,“ prezradil Richard Havrilla.

 

Na východe Slovenska je zatiaľ jedenásť ihrísk s umelým povrchom, ktoré majú štandardné rozmery - Košice, Prešov, Michalovce, Bardejov, Poprad, Spišská Nová Ves, Spišská Belá, Stropkov, Sabinov, Lipany a Moldava. Výkonný výbor VsFZ už schválil umiestnenie spomínaného poltucta nových hracích plôch do jednotlivých miest. Na umelé trávniky sa tak môžu tešiť v Tatranskej Lomnici, Starej Ľubovni, Snine, Trebišove, Rožňave a v Košiciach.

 

„SFZ bude realizovať výber dodávateľa týchto umelých hracích plôch. Všetko ostatné - príprava podkladu, inžinierske siete, osvetlenie - pôjde už v réžii subjektu, ktorému poskytneme umelý trávnik. Ten bude mať hodnotu 100 000 eur. To je vklad SFZ na jedno ihrisko ihrisko s umelým povrchom. Zvyšok nákladov hradí buď klub, alebo mesto.“

Záujem o hraciu plochu s umelým povrchom mal aj Vranov, no výkonný výbor VsFZ sa rozhodol pre týchto šesť miest aj preto, aby bolo pokryté celé územie východného Slovenska. Teda aj v okrajových častiach. „Čo sa týka uprednostnenia Tatranskej Lomnice, udialo sa tak preto, lebo zväz mal záväzok voči treťoligovému klubu FK Starý Smokovec-Vysoké Tatry. Ten mal podľa platnej zmluvy dostať určitú časť z predaja majetku SFZ v Tatranskej Lomnici. Týmto spôsobom sme sa vlastne zbavili nášho dlhu,“ vysvetlil Richard Havrilla.