Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

12. 02. 2015 o 17:30

Vyznávač potuliek v kopačkách

autor: Pito
1402x čítanéNiektorí futbalisti pokiaľ odídu na hosťovanie, tak sa zvyknú vrátiť naspäť do materského klubu. Iní sa zase podchvíľou vyberú zase niekam inde. To je i prípad futbalistu Tatrana Prešov Martina Pribulu V ostatných sezónach účinkoval v Rimavskej Sobote, potom si zahral najvyššiu súťaž v Zlatých Moravciach, odkiaľ putoval do Česka a vyskúšal si pôsobenie vo Frýdku-Místku v druhej lige.

Po návrate na východ sa zdalo, že zostane v zelenobielom drese, ale vydržal znovu len krátko v zimnej príprave so spoluhráčmi. V januári si zase zbalil svoje veci a zamieril do Poľska, kde obstál na skúške vedno s ďalším Prešovčanom Poliačekom a stal sa tak novou posilou treťoligového tímu Limanovia Limanowa. „Je dobré, že sme tu spolu dvaja Prešovčania, aspoň nám je veselšie a trávime vedno i voľné chvíle, spolu sa presúvame aj domov, keď máme na to čas,“ uviedol M. Pribula, ktorý by mal zostať v krajine našich severných susedov do konca ročníka a potom sa uvidí, čo bude ďalej. Nuž, východniari to nebudú mať jednoduché v tomto klube, lebo ten je nateraz posledný a snaží sa zachrániť. Lenže je to pre hráčov aj poriadna výzva, ktorú by nechceli obísť a podliezť latku.„Samozrejme, od nás sa čaká, že budeme patriť medzi opory , ťahúňov.“ Skúsený záložník prežil v jeseni nie najlepšie obdobie na Morave a verí, že najbližšia jar bude o čosi vydarenejšia. Nuž, hoci tento tím je na chvoste, nestráca optimizmus ani vieru na záchranu a zdá sa, že je celkom dobre situovaný vzhľadom na nákupy v cudzine. Poliaci vyhoveli predstavám Tatrana a tak nič nebránilo v ceste uzatvoreniu kontraktov.

Náš zástupca by chcel v Limanowej pookriať a zabudnúť tak na mrzkú jeseň vo Frýdku-Místku.. „Strelecky sa mi  tam vôbec nedarilo tak, ako predtým v Zlatých Moravciach, ale v tom nebol hlavný problém.“ Spočiatku to vyzeralo sľubne, klub ho angažoval na základe krátkej skúšky. MFK skončil na dvanástej pozícii a to veru nebola dobrá vizitka. „Lenže aj predtým to nebolo ideálne a horko-ťažko zostal Frýdek.Místek v druhej lige. Takže problémy s lepšou hrou pokračovali aj v jesennej časti. Avšak nemožno zabúdať, že zápasy sú na inej úrovni než u nás, je tam podstatne iná konkurencia.“ Pribula nebol v šatni jediný Slovák, práve naopak, zišla sa tam partia našich hráčov (Uškovič, Matúš, Mihálek, Ďuriška). Navyše najprv na trénerskom poste bol Vladimír Goffa. „Hral som pravidelne a to aj potom, čo trénera Goffu odvolali. Vynechal som iba pár duelov kvôli zraneniu. Len škoda, že som ani raz neposlal loptu do siete. Celkove sa však nášmu celku v koncovke nedarilo.“  Ešte viac však M. Pribulu zamrzelo, ako sa uberala situácie v klube. „Boli sme z toho nervózni, nevedeli sme sa plne koncentrovať na futbal a preto aj výkony neboli adekvátne predstavám. Dlho sa hovorilo o tom, že do štruktúr klubu by mali vstúpiť noví investori práve zo Slovenska, ale neustále sa to odsúvalo, preto vládla neistota, bolo to všetko akoby na dlhé lakte. To malo dopad na našu nepohodu, lebo sme sústavne čelili nejakým šumom a rôznym informáciám. Navyše došlo aj k meškaniu vyplácania finančných náležitostí. Bola to smola, lebo pokiaľ viem, tak klub predtým podobnými ťažkosťami neprešiel. Vzhľadom na to, že v Čechách má futbal iné postavenie i základňu ako u nás, zaskočilo ma to. Aj preto som si povedal, že musím byť opatrnejší pri výbere nového pôsobiska a dúfam, že v poľskej súťaži sa podobné záležitosti nevyskytnú. Už som to raz zažil a naozaj mi stačilo,“ dodal z nechutený Martin Pribula.