Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

17. 02. 2015 o 11:36

Ondrej Duda predĺžil zmluvu s Legiou Varšava

autor: Marián Škuba
1676x čítanéOndrej Duda podpísal s Legiou Varšava kontrakt do 30. júna 2019.

Oficiálny web poľského klubu Legia Varšava pred pár dňami informoval, že slovenský stredopoliar Ondrej Duda predĺžil s klubom kontrakt do 30. júna 2019. Dvadsaťročný futbalista pôsobí v Legii od februára minulého roka, keď sa vtedy dohodol na 4,5-ročnej zmluve, teda do júna 2018.

Že sa odchovanec sninského futbalu, ktorý do Legie Varšava prišiel z MFK Košice, v metropole Poľska rýchlo adaptoval, svedčia nielen výkony v Ekstraklase (15 zápasov / 4 góly), či v skupinovej fáze Európskej ligy UEFA (3 góly), ale aj enormný záujem renomovaných európskych klubov z Nemecka, Talianska, či Anglicka už v tomto zimnom medzisezónnom období. „Záujem klubov stále trvá, nič sa na tom nemení, ako som už skôr povedal, že Ondrej bude v Legii určite do leta, teda do konca sezóny, možno až do zimy. Terajšie predĺženie kontraktu bolo zo strany klubu avizované ako ocenenie jeho doterajšej práce, výkonov, upravili sa nejaké zmluvné podmienky, nič to však nemení na tom, že vedenie Legie Varšava vie o záujme iných klubov o Ondreja a reálne vníma v budúcnosti aj jeho prípadný odchod,“ poznamenal Ondrej Duda starší.

V druhej polovici januára sa Legia Varšava pripravovala v tureckom Beleku, kde si v prípravnom stretnutí zahrala aj s Plzňou. Pre Ondreja Dudu ml. to však bolo na trávniku iba 15 minút, kedy ho tvrdo fauloval Limberský. Odvtedy má sninský rodák nútenú futbalovú pauzu. „Jeho súčasný zdravotný stav je taký, že počnúc dneškom (pozn. red.: 16. februára) už trénuje na ihrisku, samozrejme stále ešte v doprovode kondičného trénera. Chválabohu to boli iba natiahnuté väzy v členku,“ povzdychol si otec slovenského futbalistu. Jeho syn však prvý zápas 16-finále Európskej ligy UEFA na ihrisku Ajaxu Amsterdam, ktorý je na programe 19. februára, nestihne. „Tento prvý zápas nie, ale na odvetu 26. februára vo Varšave by už mal byť stopercentne fit,“ verí Ondrej Duda st.

Určite príjemnou je pre slovenského talentovaného futbalistu správa, že jeho gól v zápase Charkov – Varšava 0:1 zaradili odborníci Európskej ligy UEFA medzi desať najkrajších gólov skupinovej fázy. „Bolo to bez určenia poradia, jednoducho vybrali desať gólov, ktoré takto verejne ocenili. Každá pocta za pekný gól futbalistu poteší, Ondrej samozrejme nie je výnimkou, aj to je pre neho ďalšia motivácia,“ dodal Ondrej Duda starší.