Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

26. 02. 2015 o 20:09

Hanisku v príprave kvária zranenia a choroby

autor: Jaroslav Glovičko
1557x čítanéOdvetná časť najvyššej regionálnej futbalovej súťaže sa nezadržateľne blíži a jednotlivé celky chcú záverečnú časť zimnej prípravy využiť čo najlepšie.

Platí to aj v prípade piateho celku po jeseni - FK Haniska, ktorej choroby a zranenia narúšajú tréningovú dochádzku. Momentálne aj tréner Roman Berta je chorý a tak tréningový proces počas najbližších dní je na pleciach asistenta Pavla Mikloša.

Tréningový stan rozložili v domácich podmienkach, kde mali vytvorené dobré podmienky. V prvej polovici tohto mesiaca absolvovali krátke sústredenie v Bardejovských kúpeľoch, kde mal kormidelník väčší počet hráčov, ako je to počas prípravy. Práve zranenia a choroby robia vrásky na čele trénera Romana Bertu. Napriek tomu však doterajšiu časť prípravy hodnotí kladne. „Nie všetko čo sme si naplánovali sa nám podarilo splniť počas prípravy, lebo hráči absentovali na niektorých tréningoch pre študijné povinnosti či zdravotné problémy. Aj kvôli tomu sme sa snažili operatívne zasiahnuť do prípravy. Na sústredení bol väčší počet hráčov, trénovali sme dvojfázovo a mohli si vyskúšať aj viaceré herné situácie. Odhliadnuc od problémov môžeme povedať, že tých sedemdesiat percent sme absolvovali z plánovanej prípravy,“ hovorí tréner R. Berta. Spestrením zimného drilu boli prípravné stretnutia so súpermi rôznej výkonnosti. Dosiahli viac remíz ako víťazstiev, ale podľa slov trénera dosiahnuté výsledky neboli dôležité. V zápasoch dostali priestor aj noví hráči, avšak nie všetci zostali v tomto mančafte. „Počas celej prípravy nás trápili zranenia a preto vo viacerých dueloch nás bolo akurát jedenásť či trinásť hráčov. Ako sa hovorí, hral každý kto bol zdravotne fit. Skoro v každom stretnutí nám chýbali najmenej štyria hráči a viac, čo sa prejavilo na výkone. Nie je to príjemné konštatovanie, ale taká je reálna situácia. Verím, že v najbližších týždňoch sa situácia zlepší a budeme si môcť vyskúšať nové rozostavenie či iný herný systém. Po návrate zo sústredenia sa nám darilo aj strelecky, keď sme dali tri góly Krompachom a Moldave, štyri Šaci. Plánujeme odohrať ešte dva zápasy s celkami z nižších súťaží - Rožňavou a Kalšou. Verím, že počasie nám dovolí a oba zápasy odohráme na prírodnom trávniku,“ povedal R. Berta. Jeho zverenci odohrali sedem stretnutí, z ktorých dva vyhrali so Šacou 4:2 a Krompachmi 3:1, prehrali s Lokomotívou Košice 2:6 a Moldavou 3:5, v troch dueloch remizovali zhodne 1:1 s rezervou MFK Košice, 1. FC Prešov U19 a MFK Košice U19.

Zranenia a choroby narušili trénerove plány preveriť lepšie hráčov, s ktorými ráta do základnej jedenástky. Verí, že sa čoskoro dajú zdravotne dohromady a ich tréningový výpadok sa neprejaví na ich výkonoch. Jesenný káder sa neoslabil skôr posilnil, keď dres Hanisky bude v jarnej odvete obliekať Štefan Majerník. Ten chýbal pre pracovné povinnosti v zahraničí. Posilou piateho celku je Robo Cicman, ktorý prichádza do klubu z pôsobenia v Poľsku. Príchody spomínaných hráčov naznačujú, že Haniska sa bude snažiť udržať súčasné pozície v treťoligovom peletóne, čo potvrdzujú aj slová kormidelníka. „Radi by sme nadviazali v jarnej časti na dobré výsledky v jesene a opäť bojovali o umiestnenie v prvej päťke. Verím, že počas zimnej prípravy sme si vyčerpali zranenia a počas odvety sa nám budú vyhýbať aby sme mohli v každom stretnutí nastúpiť v optimálnom zložení. V úvodných kolách nás preveria kvalitné mužstvá, preto dôležitý bude vstup do odvety,“ naznačil ambície momentálne piateho celku tretej ligy tréner Roman Berta.