Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

27. 02. 2015 o 17:39

Pokiaľ sa rozstrieľajú, malo by to byť lepšie než v jeseni

autor: Pito
1530x čítanéVäčšina treťoligových tímov sa počas zimnej prípravy snaží nielen navodiť „bojovú“ náladu vo svojich radoch, ale i niečo vymyslieť, s čím prekvapia v jarnej odvete svojich súperov. Výnimkou nie sú ani Lipany. Hoci k nejakým radikálnym zmenám v kádri nedošlo, predsa sa hráči ŠK Odeva pod vedením trénera Emila Jacka pokúsia zvládnuť odvetu lepšie než jeseň.

K tomu im má dopomôcť aj angažovanie staronového hráča – útočníka Lukáša Eliaša, ktorý naposledy pôsobil v druholigovm Prešove a predtým v Pušovciach, kam prišiel predvlani práve z Lipian. „Je to typ strelca, ktorého práve potrebujeme a verím, že jeho prítomnosťou sa zlepší naša efektivita hry. Práve posť hrotového hráča bol u nás dosť dlho boľavým a stále sme obmieňali hráčov vpredu, no nevychádzalo to. Preto sa o zásahy museli deliť záložníci, ale dúfam, že teraz sa situácia podstatne zmení,“ konštatoval E. Jacko. Ten zapojil do výcvikového tábora aj niekoľkých dorastencov. „Preto máme v širšom kádri dvadsaťpäť hráčov a pokaľ sa mladí uchytia, mali by dostať priestor aj v majstrákoch.“ Takže medzi dospelými si ostrohy brúsia Krupa, Hovančík, Válek, Kmec a Štroncer, ktorí v prípravných dueloch aj nastúpili, aby zistili, ako asi obstoja v seniorskej súťaži. Inak, tréner podotkol, že do konca januára mali možnosť zverenci predostrieť svoje prípadné zajačie úmysly, ale nikto neproklamoval úmysel odísť. Naopak, do kádra sa vrátil Štefčák, ktorý bol dlhodobo maródom. „Nazdávam sa, že nálada v tíme je priaznivá, makačku zvládajú chlapci dobre. Vyzdvihol by som počínanie si matadora Drobňáka, ktorý je naozajstným lídrom v nasadení, prístupe a tréningovej morálke. Škoda, že niektorým jednotlivcom – Hudému, Gomoľovi či Šimkovi – sa nevyhli zdravotné  problémy, ale už sa z toho dostávajú.“ V prípravných dueloch prevládali rôzni súperi a hoci výsledky neboli vždy priaznivé, išlo o viac. „Nazdávam sa, že súperi nás dostatočne preverili a odhalili naše slabšie miesta. Takže aspoň vieme, na čom máme popracovať. Hlavne v zakončení sa musíme sa usilovať, aby to bolo lepšie než vlani. Lebo neraz práve nedostatočná koncovka zmarila našu celkom solídnu hru. Lenže pokiaľ nepríde korenie, jedlo nemusí byť vždy chutné,“ povedal E. Jacko. Pripomenul tiež, že daktoré posty prejdú obmenou a fanúšik ŠK Odeva bude iste prekvapený, pokiaľ sa niektorí hráči objavia inde, než predtým. „Okrem toho nie je vylúčené, že niektorí futbalisti odídu na hosťovanie, aby boli v zápasovom tempe, čo by im malo viac pomôcť.“ Je zjavné, že Lipany sa hodlajú v odvete viac zviditeľniť než v prvej časti. Pokiaľ prídu góly, určite bude toto mužstvo v tabuľke stúpať. Predpoklady i káder na to má. Je len na hráčoch, či si uvedomia priority a posvietia si na to, čo ich prenasledovalo ako nepríjemný tieň v jesennej časti. „Futbal chceme posunúť na inú úroveň, ktorá by nám mala byť primeraná. K tomu sme sa orientovali počas zimnej prípravy a dúfame, že táto snaha nájde odraz v nastávajúcich zápoleniach,“ uviedol tréner Emil Jacko.