Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

27. 02. 2015 o 18:49

Skúška nevyšla, ale podujal by sa i na ďalšiu

autor: Pito
1451x čítanéVlani v jeseni prevzal kapitánsku pásku po Krajníkovi Dávid Leško a potom ju už nepustil až do konca prvej časti. Vyzerá to tak, že tento záložník by mal byť jedným z lídrov zelenobielych aj v jarnej fáze, ktorá v II. lige onedlho štartuje. Veľa však nechýbalo, aby sa pripojil k dvojici Poliaček – Pribula, ktorá zamierila do Poľska.

Jemu však na rozdiel  od spomínaných hráčov skúška  nedopadla tak úspešne a tak zostal v Šariši.„Určite však neľutujem dni, ktoré som strávil v druholigovom celku GKS Katowice,“podotkol D. Leško. Tréner GKS Artur Skowronek naznačil, že náš hráč bol jedným z kandidátov na post krídelníka a preto ho zástupcovia klubu oslovili, aby sa ukázal na testovacom pobyte. Absolvoval tréningy, zahral si aj v jednom prípravnom meraní síl so súperom z najvyššej súťaže - z Ekstraklasy - Belchatowu. „Po tom, čo som absolvoval toto vystúpenie, mi však v klube oznámili, že majú približne rovnako výkonnostne kvalitných hráčov ako som ja a preto so mnou nerátajú. Nebol som však z toho nejaký skrúšený, smutný, hoci priznávam, zahrať si v poľskej druhej najvyššej súťaži by iste nebolo na zahodenie. Takto som získal aspoň niektoré poznatky a verím, že tieto skúsenosti ešte vo svojej kariére uplatním.“ D. Leško Poliakov zaujal na základe výkonu v majstrovskom zápase s Popradom. Preto ho kontaktoval manažér GKS s ponukou, či by si to nechcel vyskúšať. „Keďže v Tatrane mi nerobili prekážky, dostal som zelenú a vycestoval som. Našiel som široký káder s dvadsiatimi piatimi schopnými futbalistami, pričom tam boli aj legionári z iných krajín – Česka či Litvy.“  Katowice patria medzi popredné celky II. poľskej ligy. Aké tam boli podmienky pre futbalistov? „Nazdávam sa, že podobné ako v Prešove v čase, keď bol medzi elitou. Pokiaľ ide o tréningové jednotky, boli príbuzne smerované ako doma. Pravdaže, každý tréner zastáva niečo svojské, ale v podstate to bolo rovnaké,“ poznamenal hráč, ktorému nevyšiel už druhý pokus zakotviť v cudzine. Pred časom sa zúčastnil na tréningovom kempe v Nemecku, ale tiež tam neobstál tak, aby zostal. Určite však nezanevrel na podobné zahraničné potulky a vraj keby prišla ponuka aj nabudúce, neodmietol by ju, pokiaľ by uznal, že by ho mohla futbalovo niekam vyššie posunúť.„Čo bolo, bolo, po návrate som sa už naplno zameral na povinnosti v mojom materskom klube a sústreďujem sa na nastávajúce zápolenia.“ Skúsený hráč, ktorý sa predvlani vrátil do Tatrana, na margo zimnej prípravy uviedol, že bola zaujímavá a bolo dobré, že sa veľa pracovalo s loptou. „Hrali sme naozaj veľa zápasov, hoci ja som niektoré musel vynechať. Takto aspoň dostali šancu predviesť sa mnohí chlapci, ktorí nemajú až toľko skúseností. Už som veľakrát zažil zimnú prípravu, ktorá nie je medzi hráčmi populárna, ale ukázalo sa, že kondícia sa dá zbierať aj inak, nielen únavným behom. Viacerí súperi boli naozaj silní, preverili nás a verím, že káder sa mohol naplno vyhrať. P0ravdaže, teraz bude záležať na tom, aby sme si preniesli hernú fazónu aj do majstrákov a naplno zabojovali hneď od začiatku. Jar bude náročná, najprv sa musíme udržať v prvom poltucte a potom sa koncentrovať na vystúpenia v rámci nadstavby, ktoré budú ešte dôležitejšie a ťažšie,“ dodal Dávid Leško, ktorý by rád aj strelecky pookrial a nadviazal tak na predošlý ročník, keď mu to sypalo.