Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

02. 03. 2015 o 17:49

Po dlhej zime radostné očakávanie jari

autor: Pito
1388x čítanéTento víkend štartuje jarná fáza II. futbalovej ligy, v ktorej pôjde už do tuhého. Účastníci najprv zvládnu zvyšné štyri kolá dlhodobej časti a potom sa pozornosť sústredí hlavne na nadstavbu, v ktorej sa predstaví poltucet tímov z východnej skupiny a rovnaký počet zo západnej. Medzi ašpirantov na baráž patria i hráči Tatrana Prešov.

Tí mali napriek absencii obvyklého sústredenia bohatý program vyplnený pätnástimi prípravnými zápasmi. „Tento počet bol taký vysoký preto, lebo sme skúšali chlapcov pre áčko i juniorku. Určite tento model splnil účel. Hlavne tí, čo v jeseni veľa toho nenahrali, dostali primeraný priestor na rozbeh a poskytli nám obraz o svojich danostiach a o tom, či môžeme s niektorými z nich prípadne rátať na odvetu,“ uviedol asistent trénera zelenobielych Ján Karaffa. Prešov síce v generálke neobstál v Poprade s ďalším druholigistom, ale to aj preto, že neboli k dispozícii niektorí chorí hráči – Katona a Dupkala. „Stále zápasíme s maródkou niektorých zverencov. Aj preto je konečná zostava, s ktorou by sme chceli nastúpiť túto sobotu na ihrisku Zvolena, v štádiu formovania a hľadania. Väčšinu postov však máme už v hlave, možno jeden-dva posty sú otázne.“ Podľa Karaffových slov sa herný štýl Šarišanov nemenil ani v zime. Chcú hrať to, čo v prvej časti ročníka. „Testovali sme hlavne to, aby každý hráč vedel, čo má urobiť v danej situácii, ktorá sa na ihrisku vyskytne a to či už v ofenzívnej fáze alebo v defenzíve. Vidno veľkú chuť na chlapcoch a už to, že sa tešia na jarné majstrovské boje, je dobrým znamením. Predsa len zimná príprava bola dlhá a treba to oživiť práve motiváciou v podobe zápasov o body.“ V kádri nastalo počas minulých týždňov niekoľko zmien. V bráne bude jednotkou Talian, ktorého mladý Jakubech v jeseni niekedy nechal v pozícii náhradníka.„Obranná formácia je vykryštalizovaná, rovnako sme vyriešili stred poľa a vpredu budeme nasadzovať jednotlivých hráčov v závislosti od kvality súpera a nášho rozostavenia.“ Celkove oproti lanskej časti zo súpisky vypadli niektorí hráči, čo zamierili preč -Poliaček, Pribula (Poľsko), Jakubech (Trnava), Eliaš (Lipany). Naopak, novými alebo staronovými tvárami sú  Tubonemi (Podbrezová - Michalovce), Barát (Trebišov), Lipták  (B. Bystrica -  obaja návrat z hosťovania).  Tréneri Stanislav Varga a Ján Karaffa môžu rátať s týmto menoslovom:  Talian, Barát, Ferenc, Harničár, P. Jacko, Kačala, Dzurik, P. Leško, Petko, Micherda, Štefančík,  Lipták, Voda, Benes, D. Leško, Keresteš, D. Jacko, Ivanko-Macej, Kraľovič, Hruška, Dupkala, Katona,  Šafranko, Tubonemi .

„Dobrým znamením je, že iba sporadicky sme sa v príprave strelecky nepresadili, pričom niektorých jednotlivcom to sypalo. Verím, že budeme pokračovať v dobre muške aj v majstrovských vystúpeniach. Mínusom sú akurát výpadky maródov – Liptáka a Vodu, pričom Krajník, Belejík, Bartek a Luberda sú dlhodobo mimo hry. Avšak i napriek tomu máme poruke dosť hráčov na každý post a tak môžeme jednotlivé fleky alternovať v závislosti od situácie a vývoja stretnutí. Začiatok je náročný, sila Zvolena je známa, je to tím, ktorý patrí pevne do prvej šestky. Preto sa naplno koncentrujeme na toto vystúpenie, lebo od neho sa bude všeličo odvíjať. Sledujeme aj zmeny v tábore súpera, a nielen tohto, aby sme vedeli na všetko správne zareagovať,“ dodal jeden z prešovských trénerov.