Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

03. 03. 2015 o 10:37

Želežničiari s jasným cieľom do odvety

autor: Jaroslav Glovičko
1824x čítanéKošický celok, ktorý má svoj domovský štadión v Družstevnej, má pred sebou jasný cieľ a pre jeho naplnenie sa snažili urobiť všetko už počas zimnej prípravy.

O slovo hlási aj DOXXbet liga – teda druhá najvyššia a už počas najbližšieho víkendu sa môžeme tešiť na úvodné jarné kolo. Do skončenia základnej časti zostávajú štyri kolá a potom príde na rad play-off o postup do najvyššej súťaže, ako aj baráž o udržanie. Prvých šesť celkov z oboch skupín Západ a Východ bude hrať o postup, druhá šestka o udržanie sa. Záchranárske práce v jarnej odvete čakajú aj na futbalistov Lokomotívy Košice, hoci zimujú na ôsmom mieste tabuľky východnej skupiny.

Košický celok, ktorý má svoj domovský štadión v Družstevnej má pred sebou jasný cieľ a pre jeho naplnenie sa snažili urobiť všetko už počas zimnej prípravy. Tá sa pomaličky končí a tréner modro-bielych Dušan Ujhely ju hodnotí pozitívne, aj keď ho mrzia viaceré zranenia v jej samom závere. Aj to sa podpísalo, že jeho zverenci museli zrušiť generálku na nedeľňajší majstrovský duel s Michalovcami. „Podstatnú časť prípravy sme absolvovali v domácich podmienkach a boli sme aj na hernom sústredí vo Vysokých Tatrách a trénovali sme na ihrisku v Spišskej Belej. Ubytovaní sme boli v zariadení majiteľa nášho klubu a počas prípravy sme splnili všetko čo sme si predsavzali. Záver nám narušili nachladenia a zranenia hráčov, preto hráči museli odohrať aj dva zápasy za sebou, preto sme posledný duel zrušili, aby si hráči doliečili boľačky a boli pripravený na nedeľňajší zápas,“ hovorí tréner železničiarov Dušan Ujhely. Jeho zverenci majú v nohách viaceré prípravné stretnutia, v ktorých príležitosť dostali priestor všetci hráči vrátane posíl.

Výsledky neboli pre kormidelníka rozhodujúce, skôr v zápasoch hľadal optimálne zloženie základnej jedenástky. „Snažili sme sa jesenný káder doplniť a zvýšiť v ňom konkurenciu na viacerých postoch, lebo jarná časť sezóny bude oveľa náročnejšia. V niektorých zápasoch sa nám darilo lepšie, v iných menej. Chlapci v nich ukázali dobrú tvár, dokázali zabojovať o dobrý výsledok aj keď prehrávali s Popradom. Otočili nepriaznivý stav z 0:2 na 4:3 a bol to jeden z dobrých výkonov v závere prípravy.“ Železničiari si veľa sľubujú od trojice posíl Zajac, Petričko i Šuľák, ako aj ďalších, ktorí budú v jarnej časti obliekať ich dres. „Vyskúšali sme viacerých a vybrali sme to najlepšie. Nejde o veľké prestupy, ale hráči to majú v rukách aby sa chytili svojej šance v jednotlivých zápasoch. Snažili sme sa zvýšiť konkurenciu aj na brankárskom poste a koketoval s nami brankár David Hampel z Opavy, ktorý sa však vrátil za rieku Moravu. O brankárskej jednotke by som ešte nechcel hovoriť, aj keď kostra mužstva už na jasnejšie kontúry. Máme ešte niekoľko dní na prípravu, aby sme sa rozhodli o zložení jedenástky ma nedeľu,“ prezradil lodivod. Predsa len jednotkou medzi tromi žrďami by mal byť Jakub Giertl, ktorý v ostatných sezónach bol kapitánom a výraznou oporou.

A keď v príprave strelili dosť gólov, tréner vidí v koncovke ešte rezervy. V najbližších kolách preveria silu jeho zverencov tri celky z prvej šestky a nebude to prechádzka ružovou záhradou. Už túto nedeľu hostia lídra tabuľky – Michalovce. „Na tento zápas sa chceme pripraviť čo najlepšie, vieme že súper má kvalitné  mužstvo. Svoju kožu nepredáme lacno, veď aj tom sme v príprave bojovali a učili sa vyhrávať a bojovať v zápasoch s potrebným srdiečkom. Rešpektujeme silu súpera a jeho pozíciu sa mu budeme snažiť čo najviac znepríjemniť.“ Do odvetnej časti vstupuje Lokomotíva Košice s jasným cieľom zabojovať o siedmu priečku tabuľky, resp. udržať si súčasnú ôsmu. Len päť bodov ich delí od poslednej rezervy MFK Košice. „Nerozmýšľam nad tým, koľko bodov bude stačiť na záchranu. V domácom prostredí chceme získať čo najviac bodov a nejaké získať aj na trávniku súperov. V úvode odvety máme silných súperov – Michalovce, Bardejov, Prešov – preto ťažko hovoriť koľko bodov získame. Verím, že sa nám budú vyhýbať zranenia a mužstvo čím skôr získal hernú istotu a jeho výkon bude mať od zápasu k zápasu zlepšovať,“ povedal na záver D. Ujhely.