Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

03. 03. 2015 o 19:10

Dobité baterky budú zárukou hernej kvality

autor: Pito
1550x čítanéTréner Vladimír Rusnák je známy tým, že si potrpí na kvalitnú zimnú prípravu. Tvrdí, že fundament, ktorý v tomto období hráči získajú, je veľmi užitočný počas celej jarnej časti a dokonca sa dá z neho čiastočne ťažiť aj v jeseni. V Giraltovciach, kde pôsobí na lavičke treťoligového MFK Slovan, sa o tom znovu presvedčil aj v uplynulom ročníku v jarnej časti, ktorá bola pre tím vydarená. Na to by chcel nadviazať aj v nastávajúcich odvetných zápoleniach.

Vlani v jesennej časti si neraz poťažkal, že tréningový proces bol dosť rozháraný vinou absencie mnohých hráčov, ktorí mali pracovné povinnosti a aj preto výsledky neboli uspokojivé. Neistota sa premietla hlavne do slabej koncovky. Teraz má však lepšiu nápadu. „Verím, že to, čo si chlapci odbehajú, to bude pre nich prínosom v nastávajúcich zápoleniach. Som presvedčený o tom, že naše výkony budú stabilnejšie a lepšie než v lanskej fáze,“ uviedol tréner V. Rusnák. Vie, že kvalitná fyzička je základom  a preto dáva zverencom zabrať. A to aj z toho dôvodu, aby sa ôsme miesto, na ktorom kolektív momentálne je, zmenilo na lepšie postavenie.  „Potrebujeme ďalšiu energiu, aby sme si viac verili a boli istejší, odolnejší.“ Prípravné stretnutia ho utvrdili v tom, že kolektív je na dobrej ceste. „Hrali sme napríklad s druholigovým Popradom a kondične sme s týmto súperom vydržali v nasadenom tempe počas celého stretnutia. To bolo dobré znamenie.“ Mužstvo zostalo v podstate rovnaké ako v jeseni, akurát sa vrátil Čuška z hosťovania v Marhani  „Máme dvadsať hráčov, z nich šestnásť je zrelých na túto súťaž.“ Trénera mrzelo akurát zranenie Caunera, kľúčového hráča a tiež mimo je Čurlík, ktorý sa podrobil operácii. „Preto ťaháme dopredu aj mladíkov a z nich niektorí vyzerajú veľmi nádejne. Potešilo ma tiež to, že zabral Kuriplach, s výkonmi ktorého som nebol v jeseni veľmi spokojný. Pravda, nemožno zabudnúť na to, že mal otras mozgu, čo ovplyvnilo jeho parametre.“ Giraltovčania vedia, že zohnať kvalitné posily nie je jednoduché, preto sa orientujú skôr na to, aby vyťažili z kádra, ktorý je poruke, maximum.  Fanúšikovia si však kladú otázku, či sa v odvete zlepší koncovka, ktorá najviac mužstvo trápila. „Pankuch v jeseni doplácal na pracovné povinnosti a absenciu na tréningoch, ale teraz sa už chytá. Rovnako sa darí už viac aj Digoňovi  a pokiaľ zaberie na hrote dvojica Pankuch – Verčimák, neobávam sa o to, že by sme mali stagnovať v koncovke,“ dodal V. Rusnák a vyjadril názor, že po dobehnutí restov v kondícii bude mať mužstvo celkom iste inú fazónu. „Dúfam, že už nebudú žiadni iní maródi a nebudeme musieť improvizovať v zostave. Pokiaľ sa tak stane, tak si myslím, že náš priaznivec sa má na čo tešiť.“ Nuž, postavenie v strede pelotónu nie je to pravé orechové, čo v Giraltovciach chcú a sú nabudení na to, aby sa začali v nasledujúcich kolách škriabať vyššie.