Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

03. 03. 2015 o 20:14

Odložený dres si po pauze znovu zobral

autor: Pito
1523x čítanéKeď pred poldruha rokom odchádzal z Lipian, iste netušil, že sa tam ešte raz vráti. Lukáš Eliaš koketoval vtedy s Tatranom Prešov, kde vyrastal v mládežníckej základni, ale pretože nedošlo k dohode o jeho angažmáne, pobral sa radšej do Pušoviec, aby exceloval ako strelec v regionálnej súťaži. Vlani v lete sa však predsa objavil v zelenobielom drese, no momentálne je už znovu hráčom treťoligového tímu ŠK Odeva.

To, že sa dostal medzi druholigistov, bolo spôsobené dvoma faktormi – jeho streleckou bilanciou v Pušovciach, ako aj tým, že tréner Stanislav Varga ho poznal práve z pôsobenia v Lipanoch. Eliaš aj dobre odštartoval, dal nejaké góly, ale neskôr sa to pribrzdilo, vytratil sa zo zostavy. Potom sa však do nej znovu vrátil. „V období, keď sa nám nedarilo, bolo treba urobiť nejaké korektúry, obmeniť posty, herný štýl a tak som chápal rozhodnutie trénerov. Vôbec som sa neurazil, ani som sa necítil dotknutý, nie som z tých, ktorí by sa rozčuľovali pri podobných situáciách. Ako útočník viem, že keď nepremením jednu šancu, musím čakať na ďalšiu. Bol som rád, že sa mužstvo postupne uchytilo, stmelila sa partia a začalo sa nám dariť. Tréneri nasadzovali na hrot hráčov podľa toho, kde sme hrali a na akého súpera sme narazili. Takže raz hral jeden, potom zase druhý,“ vysvetlil situácia v Tatrane zo svojho pohľadu L. Eliaš. Jeho kariéru však výrazne ovplyvňovalo to, že popri futbale aj podnikal a práve sedenie na dvoch stoličkách bolo preňho nesmierne vyčerpávajúce.„Časove som to mal stále napnuté. Pred tréningom som vybavoval firemné veci, po povinnostiach na ihrisku som zase utekal za počítač, aby som dohnal zameškané. Lenže mysľou som bol rozlietaný, nie vždy dostatočne koncentrovaný,“ uviedol autor piatich druholigových zásahov. „Keď som sa dal na  podnikanie, myslel som si, že moja kariéra sa skončí v Pušovciach, Potom sa ale okolnosti zmenili ja som si neuvedomil, čo to bude obnášať. Neskôr som prišiel na to, že takto sa to dlho ťahať nedá, lebo ma to vyčerpávalo. Okrem toho nie som z tých, čo sa uspokoja len s nejakou rutinou, chcel som odvádzať maximum tam i tam, ale niekedy to jednoducho nešlo. Navyše som videl nasadenie mladších spoluhráčov a uvedomil som si, že treba niečo urobiť.“ Porozprával sa s trénerom Vaegom, Ten nechcel ani počuť o odchode. Potom však do tábora Tatrana zavítal Tubonemi a predsa sa len zdvihla preňho závora.„Do rany prišla ponuka Lipian, ktorej som spočiatku neprikladal nejakú veľkú vážnosť, lebo som vedel, že Tatran ma tiež potrebuje. Potom sa to ale zvrtlo a ja som dostal zelenú. Takto nebudem zápasiť s tým, aby som nejako stíhal dvojfázové tréningy, nehovoriac o tom, že v Lipanoch sa trénuje popoludní, čo mi viac vyhovuje. Navyše poznám dobre prostredie, spoluhráčov a myslím si, že predsa povinnosti v tretej lige sú menej náročné než v republikovej súťaži. Okrem toho prišla aj nová výzva a to je pre mňa vždy dôležité. Predtým sa mi v drese ŠK Odeva darilo, tak verím, že na to nadviažem v jarnej časti. Nemusím sa nejako rozkukávať, zvykať si na iný herný štýl. Myslím si, že mi stačilo pár tréningov a zápasov v príprave na to, aby som vhupol rovnými nohami do diania. Prišiel som s tým, aby som splnil očakávanie a pomohol tímu v tom, aby bol na jar ešte lepší,“ dodal Lukáš Eliaš.