Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

08. 03. 2015 o 14:35

Vykročili dobre, musia však kráčať ďalej

autor: Pito
1492x čítanéPrešovskí druholigoví futbalisti neponechali nič na náhodu a pred vystúpením v úvodnom jarnom kole na ihrisku Zvolena si povedali, že pokiaľ nechcú dovoliť, aby sa im situácia zauzlila a pootvorili si výraznejšie dvere do barážovej nadstavby, tak musia u súpera, ktorý je v tabuľke na tom podstatne lepšie, vyhrať. Tak sa aj stalo a tri body, ktoré si priniesli zo stredného Slovenska, sú pre nich mimoriadne cenné.

„Je dobré, že začíname práve na pôde silného súpera, lebo budeme vedieť, ako sme pripravení a či sa naše ambície umocnia, alebo budeme musieť tuho bojovať o postup do prvej šestky,“ naznačil pred stretnutím asistent trénera Ján Karaffa. Jeho názor zdieľali aj samotní hráči a podľa priebehu hry to vyzeralo tak, že sa na toto dôležité meranie síl príkladne pripravili. Nuž, od definitívnej účasti v nadstavbe ich delí už len krôčik. Od začiatku vnútili svoj spôsob hry Zvolenčanom, ktorí nenašli protizbraň na šikovné menenie miest, prihrávky a nabiehanie voľných hráčov. Preto si už v prvom polčase hostia vypracovali možnosti na skórovanie. „Predovšetkým Paľo Šafranko a Jano Dzurik mohli skórovať, ale nemali potrebné šťastie. Keby trafili presne, mohli sme si zabezpečiť úspech už skôr. Nič to, podarilo sa to Peťovi Katonovi, ktorý nastúpil na poste defenzívneho stredopoliara a ukázal veľký prehľad v hre. Dobre spolupracoval s ďalšími chlapcami, zachytával akcie súpera a potom sa prezentoval aj ako pohotový strelec, keď poslal loptu k žrdi a rozhodol o našej výhre,“ uviedol tréner Stanislava Varga. Inak, pred zápasom rozmýšľal dosť dlho o definitívnom zložení základnej jedenástky, napokon sa rozhodol pre tú zostavu, ktorú posla na ihrisko a ukázalo sa, že mal dobrú intuíciu.„Niekedy je to naozaj o tom, či tréner vhodne zloží tím a staví na správnu kartu. Tentoraz to vyšlo a verím, že aj v ďalšom priebehu jari bude partia, čo dostane šancu, v optimálnej pohode.“ Keď Prešovčania skórovali, domáci sa prebudili, ale už nemali dosť síl ani schopností na to, aby zaskočili Tatran. „Hrali sme umne, kombinačne, hoci terén nebol dobrý, ale preklenuli sme tento hendikep hráčskymi schopnosťami. Ukázalo sa, že značný počet prípravných zápasov chlapcom pomohol v hernom sebavedomí a futbalovom prehľade,“ konštatoval tréner Varga. V závere striedal niektorých borcov, aj Katonu či Dupkalu, čo súviselo s tým, že títo zverenci neboli v predošlom týždni zdravotne fit a mali výpadky v tréningovom procese. „Všetci však odviedli to, čo sme od nich čakali. Na rozdiel od jesenného vzájomného stretnutia sme boli na koni tentoraz my. Nerobili sme chyby, nehrali sme naivne ani príliš útočne, ale skôr sme zabezpečovali vlastnú polovicu ihriska.“ Vlani Zvolenčania v Prešove dominovali, lebo využili zlé obdobie, ktoré zažívali zelenobieli. Požičané si však východniari zobrali späť. „Vykročili sme dobrým smerom, ale  treba už myslieť na ďalší zápas a nič nepodceniť. A to sa týka i stretnutí proti súperom, čo sú ďaleko od barážových mét,“ prízvukoval Stanislav Varga, ktorý poslal vo Zvolene do akcie túto zostavu:Talian – Kačala, P. Jacko, Dzurík, P. Leško – D. Jacko, Katona (77. Keresteš) – Benes, Ivanko-Macej (85. Hruška), Dupkala (82. Tubonemi) – Šafranko.