Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

09. 03. 2015 o 18:37

Neradno klesať na duchu, kým nie je rozhodnuté

autor: Pito
1446x čítanéLen dve výhry na konte. Taká bola chudobná bilancia treťoligových futbalistov Sabinova po jesennej časti najvyššej regionálnej súťaže. A táto nelichotivá vizitka mátala činovníkov MFK Slovan, hráčov i priaznivcov i počas zimného obdobia. Nový tréner Jaroslav Galko vie, že pokiaľ chce tím pomýšľať na záchranu, musí začať získavať nekompromisne body.

Hoci na predposledné michalovské béčko stráca kolektív len dva body, na Bardejovskú Novú Ves, ktorá je tretia od konca, až osem. A to je veru dôvod na vážne zamyslenie, pokiaľ bude visieť nad klubom reálna hrozba troch zostupujúcich. Sabinovčania by mali pridať v prvom rade v ofenzívnej činnosti, lebo vizitka strelených gólov naozaj nebola radostná. Práve na to myslí aj lodivod, ktorý má skúsenosti z vyšších súťaží vrátane najvyššej a či si to chce priznať alebo nie, mnohí v ňom vidia nádej na oživenie diania a radikálny obrat v počínaní si. „Pravdaže, ujať sa kormidla v mužstve, ktoré  je po polovici ročníka na nevďačnej poslednej pozícii, nie je nič príjemné. Vyžaduje si to špecifický prístup. Treba oživiť náladu, myslieť pozitívne. Uvedomil som si však, že v sabinovskom futbale sú ľudia, ktorí nehádžu flintu do žita, naopak, chcú vyvinúť maximálne úsilie v záujme udržania sa v tretej lige. A to je veru dobrý signál,“ uviedol skúsený lodivod. Naznačil, že po príchode sa snažil vplývať na aktérov, psychicky ich  nadopovať, aby dostala priestor sebadôvera a nie utápanie sa v skleslých myšlienkach. „Určite treba vnímať aj nepriaznivé okolnosti, to, že hráči v amatérskom futbale sú na rozdiel od poloprofesionálov či profesionálov „vyrušovaní“ pracovnými či študijnými povinnosťami a nevenujú sa teda športu tak, ako by sa patrilo. Treba preto vyťažiť z minima maximum. Je však jasné, že nie všetko sa v zimnej príprave uberalo iba tým optimálnym smerom a vyskytli sa aj niektoré prekážky, problémy, ktoré bolo treba riešiť.“ Kormidelník narážal na to, že káder nebol dostatočne početný, v prípravných zápasoch a na tréningoch bolo zapojených maximálne do pätnásť zverencov. „Prirodzene, každý tréner by chcel mať čo najviac čo najkvalitnejších zverencov, ale treba vychádzať z toho, čo je k dispozícii.“ Sabinovčania napriek rôznym peripetiám absolvovali osem prípravných vystúpení so súpermi rôznej kvality. Či tento počet bude stačiť na primeranú rozohranosť a vyzretosť futbalistov, to sa ukáže v najbližších jarných vystúpeniach. Premiéru v tomto roku na treťoligových trávnikoch absolvujú Sabinovčania v Humennom. „Od prvého vystúpenia chceme  urobiť všetko pre to, aby sme Sabinov udržali v súťaži. No uvedomujeme si aj to, že i niektoré iné celky majú podobný zámer a preto odveta nebude vonkoncom jednoduchá. Lenže na to sme tu, aby sme urobili maximum pre napredovanie. Stále nič nie je stratené, rozhodnuté, preto nemožno vopred klesať na duchu,“ dodal tréner J. Galko, ktorý mal v príprave aj niektorých adeptov z Ukrajiny a potešilo ho, že sa do prípravy zapojili staronoví hráči Ľ. Andraščík i Janiga a rovnako sa po dlhodobej maródke vrátil späť kapitán Dlugoš.