Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

11. 03. 2015 o 09:10

Železničiari potešili hrou aj bodmi

autor: Jaroslav Glovičko
1338x čítanéŽelezničiari sa postarali o jedno z prekvapení 19. kolo druhej ligy, keď zdolali lídra súťaže najtesnejším rozdielom.

Pred úvodným stretnutím jarnej časti DOXXbet ligy nemali futbalisti Lokomotívy Košice veľké oči, veď MFK Michalovce zimovali na čele tabuľky a boli papierovým favoritom. Ôsmy celok peletónu vstupoval do zápasu s rešpektom, avšak odhodlaný urobiť maximum pre dosiahnutie dobrého výsledku. Všetci v tábore bielo-modrých by pred duelom brali bod, no nakoniec po dobrom a bojovnom výkone ostali v domácom prostredí všetky tri. Železničiari sa postarali o jedno z prekvapení 19. kolo druhej ligy, keď zdolali lídra súťaže najtesnejším rozdielom. „Nevidel som hrať v príprave nášho súpera, ale mal som informácie z viacerých zdrojov. Z pohľadu hry, či získaných bodov majú najlepšie mužstvo, preto sme sa im snažili v našom prostredí znepríjemniť situáciu. S takým súperom sme si nemohli dovoliť hrať otvorenú partiu, znamenalo by to pre nás doslova samovraždu. Aj preto sme zvolili inú taktiku, vychádzali sme z dobrej defenzívy celého mužstva a spoliehali sa na rýchly prechod do útoky i prípadné štandardné situácie. Naším cieľom bolo neinkasovať rýchly gól, lebo by to bola voda na mlyn súpera,“ rozhovoril sa po stretnutí kormidelník modro-bielych Dušan Ujhely. Jeho zverenci sa súpera nezľakli a hoci mal v prvom polčase viac z hry, predsa len to boli oni, kto mohol otvoriť skóre. Po strele Kinského, ktorej pomohol aj vietor sa vyznamenal brankár Kira a strela Labuna z desiatich metrov išla tesne vedľa. Na druhej strane sa vyznamenal aj domáci gólman Giertl, po strele Montera. Aj preto sa prvé dejstvo skončilo bez gólov. Po obrátke domáci vycítili šancu, pridali na bojovnosti a vypracovali si niekoľko šancí, avšak Labun ani Vilkovský sa nepresadili. „Vedeli sme, že súper má vo svojom strede viacerých šikovných hráčov, ktorým ak dáme priestor dokážu to využiť. Aj preto sme sa snažili aktívnou hrou otupiť ich snahu a nedovoliť im kombinovať pred naším pokutovým územím. Dokázali sme umne vykrývať priestor a spoliehali sa na rýchly prechod do útoku. Aj keď sme niektoré osobné súboje prehrali, predsa len sme dokázali držať hru v strede ihriska. Som rád, že sa chlapci nezľakli mena súpera, zabojovali a podali na úvod jarnej časti dobrý výkon. Nerád, by som niekoho chválil, lebo to bol kolektívny výkon a úspešným koncom pre nás,“ neskrýval spokojnosť s prvých jarných bodov D. Ujhely.

Jeho náprotivok František Šturma priznal, že jeho mužstvo bolo lepšie v prvom polčase, malo viac z hry, ale všetky akcie končili pred pokutovým územím domácich. Chýbalo mu viac striel od jeho zverencov na bránku a mrzelo ho, že sa nedokázali bojovnosťou vyrovnať hostiteľom. Tá sa nakoniec podpísala pod cenné víťazstvo, ktoré zabezpečil gólom Tomáš Labun, ktorý bol najlepším strelcom zimnej prípravy v drese železničiarov. „Som rád, že sa presadil,“ hovorí D. Ujhely a pokračuje: „Vybojoval pokutový kop. Jeho realizáciu prenechal Hloušekovi, ktorému smer lopty brankár vystihol, ale Labun dobre čítal hru a odrazenú loptu poslal do siete. Gól bol odmenou pre všetkých za  tie hodiny driny v príprave aj bojovný výkon na trávniku. Hostia po góle zvýšili obrátky, mali tam jednu šancu, ale musím pochváliť hráčov oduševnený výkon, za ktorý si body zaslúžili.“ Železničiari si udržali ôsmu priečku a súperom pod nimi odskočili na rozdiel dvoch bodov. „Víťazstvo nad silným súperom teší a musíme sa sústrediť na ďalšie kolá. Zvládli sme jednu bitku, avšak nie celú vojnu. Naším cieľom je vyhnúť sa pásmu zostupu a stabilizovať káder aby sa čo najdlhšie udržal na víťaznej vlne,“ dodal D. Ujhely. Jeho zverenci to môžu potvrdiť už v najbližším kole v Barci, keď ich súperom je posledný celok tabuľky MFK Košice B.

Galéria
Železničiari potešili hrou aj bodmi Železničiari potešili hrou aj bodmi