Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

12. 03. 2015 o 18:48

Jedni o postup, iní o záchranu

autor: Pito
1512x čítanéAj účastníci štvrtoligovej súťaže stoja na prahu jarných zápolení. V skupine Sever sa pozornosť upriami ani nie tak na boj o prvú priečku, pretože Pušovce majú jednoznačný náskok, ako skôr na to, ktoré celky poputujú o súťaž nižšie. Presondovali sme situáciu v niektorých kluboch z čela tabuľky, ale i ďalších poschodí vrátane najnižších, aby sme zistili, s akými zámermi vstupujú do odvetných bojov.

TJ ROZVOJ PUŠOVCE. V tíme lídra nastala jedna podstatná zmena, keď na lavičku si sadol od januára Jozef Džubara. Suverén z jesene (na konte mal iba jednu prehru)  by rád pokračoval v rovnakom nasadenom kurze. K tomu smerovali aj prípravné duely. „Napodiv v prvých týždňoch prípravy sme mali starosti s dochádzkou na tréningoch, možno aj preto, že chlapci si zvykli na dlhšie voľno a ťažšie si privykali na pravidelný rytmus. Pokiaľ ide o situáciu v kádri, zdá sa mi, že zverenci sú až príliš uspokojení s tým, čo dosiahli, lenže my sa musíme snažiť o neustále prebúdzanie motivácie, lebo súťaž pokračuje ďalej. Nemožno zaspať na vavrínoch, chlapci by si mali  zvyknúť na nové situácie a herný systém, ktorý nastavíme. Mienime sa pridŕžať útočného futbalu a primeranej streľby. Verím, že zvládneme aj nevyspytateľný úvod, kde nepodstatnú rolu majú aj terény,“ uviedol J. Džubara, ktorý sa bude musieť zaobísť bez kanoniera D. Andriča (odišiel do Rakúska). Na druhej strane avizovaný úmysel skončiť s kariérou zmenil skúsený Marek Seman. 

 

FK SLOVAN KENDICE.  Aj tento celok sa musel v zime pasovať s vrtochmi počasia, kvôli čomu mu odpadli niektoré prípravné zápasy. Rovnako tak nie všetci hráči boli pravidelne na tréningoch, iba dvaja-traja išli príkladom. Navyše sa objavili aj zranenia, najvážnejšie utrpel Durkáč.  „ Musíme sa zlepšiť v defenzíve, lebo vlani sme inkasovali priveľa gólov pri štandardkách, keď sme nedokázali ustrážiť protihráčov. Iba tak si vylepšíme renomé a nebudeme mať jednu z najslabších obrán v súťaži.  Láka nás pozícia v strede tabuľky, a nie boj o udržanie si príslušnosti v súťaži,  takže máme čo zlepšovať, aby sa nám to podarilo. Prvé kolá naznačia, ako sme sa pripravili, máme ťažké vyžrebovanie, ale verím, že to zvládneme,“ konštatoval tréner Martin Bystroň, ktorý už nebude môcť rátať s brankárom Lipkom.

 

TJ SOKOL ĽUBOTICE. Tento celok to má nahnuté, ale kormidelník Marek Procházka je optimista. „Najlepšie by bolo, keby sme vyhrali všetky nastávajúce stretnutia. Keby to aj nevyšlo, tak prioritou je záchrana. Hráčov mám v kádri dosť, na tréningoch nás bolo približne osemnásť. Určite nebudem bazírovať na rovnakom zložení zostavy v každom vystúpení. Naopak, chcem dať šancu viacerým jednotlivcom, lebo len tak sa podarí eliminovať riziko zranenia, vykartičkovania, únavy, opotrebovanosti. Keď rozložíme záťaž medzi viacerých, azda si ľahšie poradíme s náročným priebehom súťaže,“ uviedol M. Procházka, ktorý má na súpiske aj jednu posilu - Juska.

 

OŠK FINTICE. Zverenci trénera Petra Luptáka majú pred sebou najnáročnejší cieľ – zachrániť sa. Sú totiž poslední v pelotóne.„Nuž, vedel by som si predstaviť aj vydarenejšiu prípravu s početnejším obsadením . Okrem toho sa vážne zranil Katuščák či Zlatohlavý. Vieme, čo musíme spraviť, aby Fintice zostali v štvrtoligových zápoleniach. V prvom rade nesmieme inkasovať lacné góly. Pred prípravou som bol optimisticky naladený, azda viac než teraz... Lenže vieme, že aj inde majú svoje problémy, takže boj o záchranu bude podľa mňa napínavý a vyrovnaný až do konca ročníka,“ konštatoval P. Lupták, ktorého teší, že Kukuč sa vrátil z hosťovačky v Tatrane Prešov, Katuščák prišiel z hosťovania v Župčanoch a Zlatohlavý pokračuje na hosťovačke do konca ročníka.