Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

13. 03. 2015 o 15:26

Sninčania si nechcú pokaziť postavenie

autor: Marián Škuba
1480x čítanéLen dva bodíky za lídrom v tabuľke, s takým pocitom zimoval treťoligový MFK Snina. Štatistika jesennej časti vedie k spokojnosti, ako je na tom František HANC, manažér a tréner v jednej osobe v práve končiacej sa zimnej príprave?

- Zimná príprava prebiehala v domácich podmienkach, jej súčasťou bolo sústredenie v Uliči, tento model máme z ostatných sezón zaužívaný a realizovali sme ho opäť. Striedali sme telocvičňu s terénmi, podľa toho, čo nám dovolilo počasie, viacmenej to teda bola klasika, naberanie kondície, sily, keďže nám chýba ihrisko s umelou trávou a v zime je to s terénmi komplikované, herná stránka bude pravdepodobne spočiatku pokryvkávať.

Do akej miery poodhalili prípravné zápasy herné resty, ktoré spomínate? – To, že nám chýba ihrisko s umelým povrchom samozrejme limituje zimnú prípravu. Či sú to seniori alebo mládež. Za prípravnými zápasmi sme tak museli cestovať, nebolo ich počtom toľko, akoby sa žiadalo, takže herne sa hneď ukázalo, kde nás tlačí päta.

Dotkli sa sninského kádra v zimnej prestávke veľké zmeny? – Niekoľko sezón sa náš káder prakticky vôbec nemenil, takže pre iné kluby by to možno boli zmeny minimálne, v našom ponímaní to berieme ako zásah do kádra, do jeho kostry. Matúš Štofík odišiel študijne do Nitry, Števo Pčola pracovne do Nemecka, kde bude pôsobiť Jakub Štofík, je otázne, z kádra odišiel. Naopak pribudol Erik Hanc, návrat z hosťovania zo Stakčína, z dorastu Bodnár, Ferko a dvaja mladí, devätnásťroční Ukrajinci.

MFK Snina... Brankári - Diňa a Lojka, hráči – Jozef Lukáč, Hreha, Jankaj, Čop, Hišem, Červeňák, Popovič, Drančák, Bodnár, Ferko, Wiener, M. Pčola, Dický, E. Hanc, Kuznecov, Vishnevsky. Tréner: František Hanc, asistent: Marek Lukáč, vedúci mužstva: Jaroslav Uchytil, lekár: MUDr. Suchý.

Aktuálna pozícia v tabuľke môže v sninskom prípade nabádať k smelým ambíciám... – Hneď prvé jarné kolá napovedia veľa. Určite, chceme skončiť v tabuľke hore, naša pozícia je dobrá a neradi by sme si ju pokazili. O postupe sa však nehovorí, ideme od zápasu k zápasu a verím, že budeme hrať taký futbal, na ktorí sa budeme tešiť my i naši diváci, ktorých nechceme sklamať.