Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

13. 03. 2015 o 15:32

Štvrtoligové 'humenské' trio na prahu jarnej odvety

autor: Marián Škuba
1570x čítanéPo jeseni sú v tabuľke uložení tesne za sebou: 4. TJ Družstevník Radvaň 29, 5. Ajax Pakostov 29, 6. MŠK Spartak Medzilaborce 25 bodov. Čo futbalové zažili v kluboch cez zimnú prestávku, čí aké sú ich jarné ambície nám povedali Michal Svičin, Štefan Tomčák a Víťazoslav Lukačik...

 

TJ Družstevník Radvaň n/L.

Zimná príprava sa rozbehla začiatkom februára, terény, ale aj miniihriská s umelou trávou v obci, či Humennom. Práve nejasnosti v ŠK Futura posunuli niektoré mená v prípravných zápasoch do radvanských radov. Tréningy sa odvíjali od pracovných a študijných povinností, mohlo to byť lepšie, no história pamätá aj ťažšie časy. Z kádra odišli Š. Pčola i Lojan (práca), Mi. Svičin (Štrba), zranenie odstavilo Šalatu, všetko hráči základnej zostavy, príchom je Ondica (Udavské). Trénerskú taktovku má Michal Paraska ml.,

Káder je nasledovný: Vaško, Mihaľov – G. Horvat, Kudláč, Burda, Paraska, R. Tomčák, J. Kuzma, Ondica, Komjaty, Pavlina, Ma. Svičin, k tomu mladí odchovanci V. Gaľ, M. Gaľ, P. Čeremeta, M. Fedorco, P. Salák a Ľ. Rabajda. Cieľ je v súčinnosti s tabuľkovým postavením, dôstojne odohrať jarnú časť sezóny, postupne pripravovať káder na ďalšie obdobie.      

 

F.O. Ajax Pakostov

Zimná príprava prebiehala klasickým spôsobom, tréningové „stretávky“ sa diali dvakrát v týždni, nakoľko viac nedovolili školské, či pracovné povinnosti. Tréningy prebiehali v teréne, telocvični, súčasťou zimného obdobia bolo už tradične aj päťdňové sústredenie v Tatrách, kde bol základ stanovený na „dobýjaní kondičných bateriek“. Z prípravných stretnutí vznikol trénerovi istý obraz  o hernej kvalite, aktuálnej zohratosti, najviac pozitív speje k sile kolektívu. Keďže podmienky na pilovanie hernej stránky neboli ideálne, ťažko predpokladať, ako sa vydarí vstup do jarnej odvety. Stopercentná istota hernej stability chýba, až samotné zápasy ukážu viac. Zmeny v kádri sú minimálne, prakticky žiadne. Chlapci sú pohromade už dlhšie, veľmi dobre sa poznajú, absenciou bude iba Peter Gombita mladší, ktorí je po operácii kolena.

Káder: Klamár, Petro, Ščerba – Berdák, Dubas, Andraško, J. Fedorko, Rudy, Olexik, Š. Tomčák, P. Ragan, Slavkovský, Hubcej, Durila, Tkačin, T. Gombita. Cieľ do jarnej časti... Smerujú k udržaniu pozícií z jesene, aby futbal prinášal radosť samotným hráčom, funkcionárom, divákom a v neposlednom rade aj sponzorom. Zároveň je naším zámerom etablovať v kádri aj hráčov s „béčka“, aby naberali skúsenosti. Otázky týkajúce sa postupu, či záchrany sa Ajaxu nedotýkajú, tak to asi aj bude.

 

MŠK Spartak Medzilaborce

S prvým februárovým dňom mali Spartakovci nové vedenie klubu. Zloženie správnej rady: Víťazoslav Lukačik (predseda), Mgr. Milan Bajaj (podpredseda), členovia: Mgr. Vladimír Cepko, Ing. Michal Pajkoš, MUDr. Ľubomír Ondrášik, Miroslav Smetana, Jaroslav Hrišo, sekretár: Mgr. Pavel Lukačik. V rovnaký deň (1.2.) začala aj zimná príprava, osemnásť tréningových jednotiek, šesť prípravných stretnutí, z toho päť na ihrisku s umelým povrchom v Stropkove.  Príležitosť v týchto zápasoch dostali všetci hráči kádra, výkony boli kolísavé. Hlavná úlohou bolo vykryštalizovať základnú zostavu, Spartakovci veria, že tí,  ktorí dostanú príležitosť v majstrovských zápasoch, podajú zodpovedné výkony. Hráčsky z klubu neodišiel nik, hosťovania sa skončili Chalupkovi a Benecovi, ale obaja ostávajú predĺžením hosťovania pod Kamjanou ostávajú do konca sezóny. Z dorastu boli k „áčku“ zapojení Daniel Petruňo a Vladimír Kandričák. Obidvaja budú mať striedavý štart.

Káder: brankár – Vodilka, obrancovia – Lučko, Kačúr, Chalupka, G. Lukačik,  Grib, Dobda, Vaško, Petruňo, Kandričák, stredopoliari – R. Guba, Pa. Hrehovčík,  Chripák, Kuruc, Višňovský, útočníci – Gavula, M. Benec, M. Sabo, Cigánik. Cieľ do jarnej časti... Produkovať taký futbal, z ktorého budú mať radosť hráči, funkcionári a hlavne diváci. Čo sa týka tabuľkového postavenia, boli by sme radi, ak sa podarí udržať pozíciu z jesene. Prioritou je zabudovať do mužstva čo najviac domácich hráčov.