Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

16. 03. 2015 o 17:53

Chcú sa vylízať z najhoršieho

autor: Pito
1735x čítanéDalo sa predpokladať, že úvod jarnej odvety v najvyššej regionálnej súťaži prinesie niektoré neočakávané výsledky. Tak sa i stalo a najväčšiu „dieru do sveta“ urobili sabinovskí futbalisti , ktorí na ihrisku v Strážskom deklasovali domáce Humenné. Takýto výsledok azda nikto nečakal, hoci na druhej strane dalo sa predpokladať, že nová metla - tréner Jaroslav Galko – bude dobre zametať.

 Až ďalší priebeh odhalí, či išlo o momentálne zakolísanie Humenčanov alebo ide o príznak niečoho dlhodobejšieho. Okrem toho postupne sa tiež ukáže, či odhodlanie zachrániť sa v súťaži vydrží hráčom MFK Slovan až do konca ročníka. Lebo jeden úspešný výsledok ešte nič nerieši a hoci pred jarnou ouvertúrou posledný celok pelotónu sa prehupol na predposlednú pozíciu, ešte stále má čo doháňať, lebo bodové manko na ďalších súperov pred ním nie je zanedbateľné. Ukazuje sa však, že odhodlanie v sabinovských farbách je značné.„Darilo sa nám strelecky, čo v jeseni neraz chýbalo a sme radi, že sme dali päť gólov,“ uviedol útočník Róbert Lapoš, jeden z úspešných exekútorov. Na margo toho, že trafil do čierneho, uviedol, že dosiaľ sa mu v koncovke príliš nedarilo a nenadviazal tak na predošlú bilanciu, ale verí, že práve tento zásah by mohol byť impulzom do ďalšej kanonády. „Podľa mňa pod hladký výsledok sa podpísalo tiež to, že Humenčania nás asi nebrali vážne a domnievali sa, že naše postavenie im zaručí bezproblémový vstup. Lenže my sme s tým rátali  a pripravili takú taktiku, ktorá bola úspešná. Na náročnom teréne sme boli pohyblivejší, vedeli sme, že príliš sa nebude dať kombinovať, preto sme loptu posielali na unikajúcich hráčov. To na súpera platilo a okrem toho boli sme úspešnejší aj v osobných súbojoch. Slovom, príhodnejšie sme sa prispôsobili podkladu.“ Iste priebeh stretnutia ovplyvnilo aj vylúčenie domáceho hráča na konci prvého polčasu a tiež vlastenec v závere merania síl. To ale neznižuje kvalitu, s akou hostia vyrukovali. „Keď sme v prvom polčase vyhrávali a potom  prišlo vylúčenie protihráča, vedeli sme, že iba vlastnou nedisciplinovanosťou by sme to mohli stratiť. Preto sme sa zamerali na to, aby sem zbytočne neriskovali, ale skôr si dali pozor na defenzívu a hrali svoju hru. Našou zbraňou boli brejky, lebo z nich sme vyťažili najviac.“ Práve tretí gól v podaní Lapoša po zmene strán bol definitívnym k. o. pre hostiteľov. „Tí už v závere pôsobili dosť chaoticky a preto ešte dva razy inkasovali.“ Nuž, ukazuje sa, že oproti jeseni sa pomer síl zrejme u viacerých zmenil a to, čo platilo predtým, nemusí byť v tomto roku aktuálne.  Preto nemožno príliš rátať s podporou bilancie vzájomných zápasov, však v prvej časti aj Humenčania v Sabinove vyhrali.„Našu súpisku sme doplnili, pribudli ukrajinskí futbalisti. Príprava bola ucelená, náročná, veríme si, lebo sme dobre fyzicky nadupaní. Okrem toho tréner Galko je skúsený, má za sebou pôsobenie aj v najvyššej súťaži a tak priniesol nové podnety, z ktorých čerpáme. Drieme, chceme sa zlepšovať a tak si zaslúžiť miesto v základnej zostave, lebo konkurencia sa zvýšila. Veríme, že pokiaľ nepoľavíme a bude nám priať aj športové šťastie, tak sa z najhoršieho vylížeme,“ dodal Róbert Lapoš.