Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

19. 03. 2015 o 17:16

Baráž teší, ale netlmí hlad po výhrach

autor: Pito
1615x čítanéFutbalisti Tatrana Prešov majú za sebou vydarený štart do jarnej časti II. ligy a po výhrach vo Zvolene a doma s Trebišovom si už zabezpečili istú účasť v baráži. Hoci v zostávajúcich dvoch vystúpeniach si už postavenie v tabuľke nadstavby nemôžu vylepšiť, predsa sa naplno chcú koncentrovať na zvyšné dve stretnutia pred vrcholnou fázou sezóny.

 Najbližšie čaká zelenobielych duel na pôde Lokomotívy Košice. Hoci železničiari strácajú na postupovú šiestu priečku päť bodov a ich šanca je rýdzo v teoretickej polohe, predsa sa dá predpokladať, že domáci sa budú chcieť vytiahnuť aj proti ďalšiemu favoritovi. Na jar už vo vlastnom prostredí zdolali vedúce Michalovce a z derby s béčkom MFK Košice si odniesli bod. Takže aj do tretice by neradi zostali na štíte rivala. „Vieme, čo nás čaká a že to nebude ľahký boj. Lenže my sme vstúpili do odvety v dobrom svetle a neradi by sme si to pokazili,“ konštatoval obranca Tatrana Richard Kačala. Ten patrí medzi opory zverencov trénera Stanislava Vargu a hlavne ho teší, že Šarišania zvládli úvodné vystúpenie na zvolenskom trávniku. „Bolo aj dobré, že sme mali na začiatok takého silného rivala, aspoň sme zistili, na čom sme. Navyše výhra nás upokojila a nemuseli sme bojovať o postup do baráže do posledného kola základnej časti,“ riekol  tento futbalista, ktorý v zime skúšal šťastie aj inde a bol na skusoch v Znojme.

Po epizóde v minulom roku v poľskom Nowom Saczi si povedal, že to zase skúsi v cudzine. „Nevyšlo to, ale nie som z toho mrzutý. Škoda, že vtedy, keď sa mi ozval manažér, nebolo jasné, či niektorí tamojší hráči zostanú. Nakoniec sa ukázalo, že signály o ich odchode boli predčasné a napokon figurovali na súpiske. Takže ja som tam potom bol prebytočný a vysedávať na lavičke som nemienil.“ Inak, v Tatrane má zmluvu ako amatér a tak jeho prípadný odchod do zahraničia by nebol spojený s nejakou finančnou kompenzáciou. Po sezóne mu už ale vyprší zmluva a potom sú dve možnosti – buď podpíše profesionálne angažmán alebo zamieri inde ako voľný hráč.„Nateraz sa sústreďujem na to, aby som čo najviac pomohol kolektívu. Príprava prebehla v pohode, mali sme veľa zápasov a aj preto sme zohraní. Navyše veľa sme pracovali s loptou, a tak sa ľahšie naháňa kondícia, než iba fádnym behom. Okrem toho sme mali dosť priestoru na to, aby sme sa v jednotlivých formáciách zohrali. Iba pár hráčov odišlo, zostali sme vlastne všetci pokope.“ Vyzerá to tak, že na rozdiel od začiatku jesennej časti na jar chytili Prešovčania formu od začiatku. „Myslíme už na baráž, ale to neznamená, že nastávajúce duely v hlavách vypustíme. To by nám tréner ani nedovolil, lebo nás poháňa k tomu, aby sme išli na maximum. Nejde len o výsledky, ale i o prestíž a o to, aby sme boli nachystaní stopercentne na finálnu časť ročníka - nadstavbu.“ Čo možno od nej očakávať? „Iste to bude lákavé nielen pre divákov, ale i hráčov. Mám informácie, že sa prídu pozerať mnohí manažéri aj spoza hraníc, takže mladí hráči sa môžu ukázať. Okrem toho mužstvá zo západnej skupiny sú pre nás veľkou neznámou a tak sa môžu zrodiť mnohé prekvapenia. Rozhodne sa súťaž začne vlastne odznova, hoci bodové zisky nie sú zanedbateľné. Lenže v baráži sa všeličo bude dať stratiť aj získať,“ dodal Richard Kačala.