autor: Marián Škuba
1295x čítané

Aktuálne jarným lídrom IV. ligy (skupina Sever) je nováčik z Jasenova. Zverenci Slavomíra Kočerhu zatiaľ v odvetnej časti nestratili ani bodík a ich strata na celky zo špice sa scvrkáva. Stručne si (aj slovami trénera Slavomíra Kočerhu) prejdime jarné jasenovské účinkovanie.

Bystré - Jasenov 0:2

Priebeh: 0:2 (polčas):  "Stretnutie sme začali s podporou vetra, od prvých minút sme mali réžiu v rukách, naše útočné snaženie sme sa snažili realizovať po krajoch. Naša prvá vážna a hneď aj gólová kontra vzišla z dlhého autového vhadzovania, keď vo vzdušných súbojoch silný Chalupka zužitkoval tieto svoje herné kvality. Gól nás upokojil, hru sme mali pod kontrolou. Po štandardke sme sa tešili opäť, presadil sa hlavou Chalupka. Druhý polčas proti vetru bol z našej strany o čosi slabší, súper sa snažil, ale v dôležitých momentoch nás podržal brankár Dudič. V záverečnej fáze zápasu sme výsledok dobrou taktickou hrou udržali."

Jasenov - Pakostov 2:0

Priebeh: 1:0 (polčas): "Súper nás v úvode trochu prekvapil, lebo aktívne v ofenzíve sme chceli začať zápas my, no viac sa darilo zvládať akcie Ajaxu. Štvrťhodinu sme boli akoby zaskočení, ale postupne sme opraty zápasu prebrali do svojich rúk. Dobrých akcií v našom podaní pribúdalo, niekedy nám chýbal kúsok šťastia, ale gól do prestávky predsa len padol. Vyústením nášho úsilia bol presný zásah debutanta v našom mužstve. V druhom polčase sme sa snažili čo najskôr rozhodnúť, ale súper stále kládol odpor. Trojbodová poistka napokon prišla, v závere nás však podržal brankár Dudič a predišlo sa tak dráme. Myslím, že zápas naplnil očakávania derby."

Levoča - Jasenov 2:3

Priebeh: 1:0, 1:2 (polčas), 2:2: "Potvrdili sme v náročnom zápase našu úspešnú jarnú sériu. Nebolo to ľahké, ale hernú i taktickú stránku sme zvládli na výbornú. Výsledok ma teší o to viac, že nás bolo presne jedenásť. Teda maximálna spokojnosť."

Jasenov - Breznica 4:0 (0:0)

"Teší ma, že sme potvrdili jarnú hernú pohodu, vyhrali sme. Druhý polčas bol z našej strany veľmi dobrý, čo sa odzrkadlilo aj strelecky. Je radosť pozerať sa na tabuľku, v ktorej sa derieme stále vyššie, miešame sa do spoločnosti najlepších."

16.(16) Bystré 4 0 2 2 5:8 2

Pozn.: Medzilaborce - Kežmarok sa kvôli snehovej pokrývke na HP neodohralo.

Program 22. kola: Kendice - Jasenov, Kľušov - Hanušovce, Dl. Klčovo - Fintice, V. Tatry - Plavnica, Breznica - Ľubotice, Levoča - Medzilaborce, Pakostov - Kračúnovce, Bystré - Kežmarok.