Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

24. 03. 2015 o 14:25

Snina v šlágri zdolala lídra

autor: Marián Škuba
1320x čítanéKapitán Marián Pčola nasmeroval domácich na víťaznú cestu.

Víkendový treťoligový šláger 18. kola sa odohral v sninskom prostredí. Domáci hostili lídra, a aj keď studený a miestami výrazne silný vietor bol nepriateľom futbalu, na jarnú premiéru sa prišlo pozrieť takmer osemsto priaznivcov sninského futbalu. A domov odchádzali spokojní – tak s predvedeným výkonom domáceho mužstva, ako aj s výsledkom.

Futbalisti MFK Snina začali odvetnú časť sezóny pred týždňom vo Vranove. Tak prehra (0:2), ale najmä ich výkon sa preniesol do kritiky. Po víkende je toto zaváhanie odčinené. „Vedeli sme, že nás čaká kvalitný súper, zväčša mladý, ale behavý, technicky a kondične veľmi dobre pripravený. Pozícia lídra v tabuľke jeho silu iba podčiarkovala. Dalo sa predpokladať, že prešovskí mladíci nebudú iba obranne „betónovať“, ale naopak, je im typická hra dopredu, otvorený futbal, z čoho sme taktickou prípravou aj vychádzali. Že bola úspešná, hovorí výsledok a zisk troch bodov,“ začal hodnotenie Marián Pčola.

Sninčania zdolali svojho súpera 2:0, no výsledok mohol mať aj početnejšiu gólovú podobu. Hostia nastrelili konštrukciu brány raz, domáci dvakrát, a že nevyužili viacero čistých šancí, ide na vrub prešovského brankára Baráta. „Možno povedať, že bol hrdinom zápasu. Vo dvoch prípadoch síce inkasoval, dvakrát ho zachránila konštrukcia brány, ale tri – štyri jeho zákroky boli priam bravúrne. Ako sa hovorí, chytil čisté góly,“ poznamenal sninský kapitán.

Konečná podoba výsledku padla v úvode a závere stretnutia. V 2. i 79. minúte mal prsty, či skôr kopačky v gólových situáciách práve Marián Pčola. Najskôr otvoril skóre, poistka troch bodov prišla po jeho centrovanej asistencii... „Na štandardku z priamych kopov sme určení dvaja – ja a Ďuro Popovič. Loptu som si postavil ja, strela ponad múr vyšla ideálne. Aby však nebol smutný, z gólu sa tešil aj on, môj center trafil volejom presne popod brankára. Bodaj by to takto, alebo nejako podobne vychádzalo aj naďalej,“ dodal s úsmevom 31-ročný sninský futbalista.

 

SNINA - PREŠOV "B" 2:0 (1:0)

Góly: 2. M. Pčola, 79. Popovič

ŽK: Diňa, Pčola, Jankaj, Dický, Kuznetsov - Hirka, Kovalčík.

R: Lipták

D: 800.