Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

25. 03. 2015 o 18:14

Nie je nedeľa ako nedeľa

autor: Pito
1184x čítanéNie každý deň je nedeľa, hoci spravidla v regionálnych futbalových súťažiach je to hrací deň. Narážame na to, že naposledy sabinovskí treťoligisti nezískali plný bodový zisk proti Vranovu na domácej pôde. Pritom plný zásah potrebujú ako soľ v situácii, v ktorej sa momentálne nachádzajú. Lenže každý zápas je iný a ukazuje sa, že mužstvo ešte potrebuje značne stabilizovať výkonnosť, aby si trúflo zvládnuť náročné záchranárske práce v jarnej odvete.

V prvom kole v tomto roku celok MFK Slovan príjemne šokoval svojich priaznivcov, keď dokázal triumfovať na ihrisku v Strážskom nad Humenným. Lenže  v uplynulom meraní síl zverenci trénera Jaroslava Galka pripravili divákom iné prekvapenie. Tentoraz nepríjemné. Po gólovej spŕške, ktorou zasypali Humenčanov, sa proti Vranovu nezmohli ani na jeden zásah. Bezgólová remíza, pochopiteľne, viac potešila hostí, kým domácim pripravila dôvod na spytovanie si svedomia. „Nepremenili sme šance, boli sme bezzubí v útočnej fáze a navyše nehrali sme rovnako kvalitne, aktívne a odhodlane počas celého stretnutia,“ zhrnul negatívne poznatky kormidelník Sabinova J. Galko.  Pritom , zdá sa, Sabinovčanom vranovský rival svedčí, veď v jeseni uňho uhrali tiež remízu. „Narazili sme na lepšieho súpera, než v jarnej ouvertúre. Okrem toho fúkal silný vietor, čo nám sťažovalo situáciu, ale podmienky mali predsa obaja rovnaké. A to sa týka aj terénu, ktorý nebol ideálny a komplikoval kombinačnú hru. Možno i preto si náročnejší divák neprišiel na svoje, neraz sa lopta len  nakopávala a šancí bolo poskromne.“ V prvom polčase síce domáci pohrozili, ale keď zahodili aj tutovku, skóre sa nemenilo. „Do prestávky sme hrali dosť pohodlne, bez iskry a väčšieho nasadenia. Potom si chlapci uvedomili, že takto ďalej nezájdu a pridali. Lenže na to sa pripravil aj súper, ktorý sa stiahol na svoju polovicu a to robilo zverencom problém.„ V 67. min. prišlo vylúčenie vranovského hráča, ale ani presilovka nebola cestou k úspechu hostiteľov. Gól mal na kopačke Lapoš, ale netrafil, a smolu mali Sabinovčania pri štandardke, ktorú zahrával ukrajinský legionár Milutin. Trafil len brvno a tomuto hráčovi nebolo súdené skórovať, lebo aj v prvom polčase spálil možnosť. „Doplatili sme hlavne na to, že prvý polčas sme premárnili svojou hrou, v ktorej bolo viac ustráchanosti a obáv ako nadšenia a odhodlania. Ani nástup bojovnosti v druhej štyridsaťpäťminútovke už obrat nespôsobil.  Hostia nás síce v defenzíve nepreverili, ale účel svätil prostriedky  a taktika, s akou vyrukovali, na našich platila. V tíme súpera bolo niekoľko opôr, ktoré dirigovali hru,“ dodal Jaroslav Galko. Uvedomuje si, že boj o udržanie si príslušnosti sa zase skomplikoval. „Hovoril som to už predtým, že boj o záchranu bude nemierne náročný, vyčerpávajúci. Musíme byť na to pripravení a treba sa lepšie prispôsobiť okolnostiam i prístupu súpera.“ Nuž, nie je jednoduché bojovať s chmúrnymi myšlienkami a stále myslieť na záchranu. Zrejme sa všetko bude odohrávať v hlavách a pokiaľ ich nebudú mať Sabinovčania vyčistené, zažijú podobných sklamaní ešte viac.