Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

25. 03. 2015 o 18:48

Ťarbavý jarný krok lídra

autor: Pito
1565x čítanéVlani suverén štvrtoligovej futbalovej súťaže v skupine Sever – Pušovce – absolvoval prvú časť aktuálneho ročníka len s jedinou prehrou na pôde Medzilaboriec. Tá sa brala ako výnimočné vybočenie z víťazného kurzu. Lenže skraja jari v úvodných dvoch kolách prišli ďalšie nečakané zakopnutia lídra. Najprv to bola prehra v Zámutove a naposledy dokonca v domácom prostredí sa zrodil „iba“ zmierlivý výsledok v meraní síl s Raslavicami.

Keby išlo o súperov, ktorí naháňajú tím TJ Rozvoj, ešte by sa dali straty bodov ako-tak vysvetliť, ale napríklad Raslavičania majú od tejto méty skutočne ďaleko a skôr im behajú po rozume myšlienky, ako sa nadobro vzdialiť z nebezpečného pásma... Zdá sa, že cez zimu sa vytratila herná pohoda z tábora vedúceho celku. A možno je to spôsobené i tým, že stále na čele kraľuje so značným náskokom a to zrejme hráčov učičíkalo natoľko, že  sa nedokázali ešte nakopnúť. Zaujímavé je, že prvotné signály akéhosi vnútorného uspokojenia postrehol aj Jozef Džubara, ktorý prišiel k mužstvu v zimnom období. „Cez pauzu som postrehol, že skutočné odhodlanie z hráčov nesrší, zdali sa mi akísi pokojní. Až príliš. Vyzerá to tak, že sa uspokojili s dosiahnutým. Lenže súťaž pokračuje ďalej, neskončila sa jesennou fázou a treba sa naštartovať na taký rytmus, ktorý bude prinášať efekt v hernom prejave i výsledkoch.“ Prehra v Zámutove bola poriadnou lekciou z odhodlania, ktorú lídrovi pripravil papierovo slabší konkurent. „Prvoradý je vždy prístup hráčov, bez toho sa nedá urobiť ani jeden poriadny krok.“  Avšak  len tvrdá práca môže pomôcť každému celku, i tomu, kto si hovie neohrozene na tróne. Koniec koncov i z náskoku sa už poriadne  ukrojilo.„Pravdaže, burcovanie je jedna vec a druhá zase to, aby si každý hráč upratal v hlave podstatné a nepodstatné veci. Ak si to futbalista neuvedomí alebo to podcení, tak každá snaha trénera, diváka, funkcionára je zbytočná, márna. Všetko je v hráčoch, lebo oni sú nositeľmi kvality, súťaživosti, vyspelosti, majstrovstva. S chladným prístupom, s profesorskou hrou bez elánu a ctižiadostivosti sa nikto nepohne vpred.“ Pravdaže, dá sa hovoriť aj o smoliarskej koncovke, aj o tom, že v zimnom období sa udiali niektoré zmeny a odišiel napríklad kanonier D. Andrič, ktorého nahradiť nebude jednoduché a tréner naznačil, že to bude úloha viacerých hráčov, aby sa pripravili na rolu zakončovateľov. Lenže sila je vždy v tíme, nie v jednotlivcoch. „Je na každom, aby sa zamyslel, čo urobil pre to, aby sme ďalej napredovali. Čaká nás ešte dosť kôl a treba sa na zamerať rovnako na každé vystúpenie. Pokiaľ bude primeraný prístup každého aktéra v tréningoch i na ihrisku počas zápasu, potom budeme môcť byť spokojní. Bojujeme za klub a to treba brať na zreteľ v prvom rade. Aj noví hráči sa musia ešte adaptovať na iné prostredie a zapadnúť do kolektívu,“ dodal tréner Pušoviec Jozef Džubara, ktorý si možno nemyslel, že po príchode k vedúcemu celku bude musieť čeliť takémuto úvodu jarnej odvety.