Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

28. 03. 2015 o 11:49

´Humenské´ kvinteto na prahu odvety

autor: Marián Škuba
1697x čítanéZačína sa odvetná časť 5. ligy, skupina Vihorlatsko - Dukelská. V nej "pätica" účastníkov humenského regiónu...

 

OFK Agrifop STAKČÍN

Lídra aj naďalej trénersky vedie Pavol Diňa, bolo by aj nelogické, ak by práve tu nastala zmena. Ukončenie hosťovania vrátilo do Sniny E. Hanca, kvôli pracovným povinnostiam chýba J. Matiko. Predĺženie hosťovania znamená aj naďalej stakčínsku anabázu pre Kirňáka, zo Sniny evidujú Jakuba Harmaňoša  a Tomáša Maguru, od Beľanov J. Kudravého. Ako sme si už v ostatných sezónach zvykli, stakčínske farby budú hájiť aj ukrajinskí legionári. Káder má túto podobu: Dudič, Kozák (UKR) – Steco (UKR), Kuznecov (UKR), Jelínek (zranený), Kapraľ, Magura, Harmaňoš, Hudačin, Telvák, Kudravý, Šelepec (UKR), Veselovskyy (UKR), Kirňák, Lenko, Hančák, do prípravy sa opäť zapojili R. Iskajc a M. Iskajc. Aj v odvetnej časti sezóny chcú Stakčínčania pokračovať v dobrých výkonoch, ak budú mať na svojej strane aj športové šťastie, radi by ostali aj na čele tabuľky.

 

FK HUMENNÉ

Humenský klub, ktorý má domáce prostredie pod Brekovským hradom si je vedomí, že jesenná časť sa nie veľmi vydarila, a preto bolo počas zimnej prestávky rušno. Zmeny sa dotkli kádra, ktorý z lavičky aj naďalej povedie tréner Kočerha. Novými futbalovými tvárami sú F. Pavúk (Strážske), N. Sališ (Bardejov), J. Tkáč (V. Kapušany), Z. Marjov (V. Revištia), M. Matej (Porostov), T. Mitnik (Krasnovce), T. Jurík (Bánovce n/O.), M. Ivanko (Sobrance), P. Stach (Strážske), P. Jurov (ŠK Futura Humenné). K tomuto výpočtu mien patria brankári Šurin a Osipčák, hráči Mižík, T. Bodnár, Blahuta a Čerňa. K odchodom sa radia Vajda (práva v zahraničí), Shevchenko (Stakčín), Patrik Šuľák (Rovné). Podľa posilnenia kádra je ambíciou odvety čo najskôr zmazať manko, dostať sa do pozície lídra a postúpiť do IV. ligy.

 

FKO KOCHANOVCE

Aj v jarnej odvete budú hrať Kochanovčania domáce zápasy na humenskom štadióne Pri mlyne. Už nie však dopoludnia, ale v úradnom hracom čase. Vyťaženosť ihriska mládežníckymi zápasmi je totiž značná. V otázke zmien v kádri zatiaľ žiadne meno nepadlo, i keď v štádiu riešenia sú isté posily. Kochanovský káder má zloženie: I. Bumbera – R. Bryndzák, V. Gaľo, M. Kolesár, J. Karnaj, S. Karnaj, M. Rada, M. Kimák, P. Murinčák, P. Šimai, J. Pado, P. Roško, T. Sima, Š. Piskai, T. Králik, I. Čerevka. Predsedom klubu je P. Čerevka st., trénerom Ing. J. Mucha, vedúcim mužstva J. Kendereš. O cieľoch hovoria stručne – pokojné vody stredu tabuľky, čo určite je v silách. Uvidíme, do akej fázy sa dostane obnova  vlastného štadióna.

 

FK KAMENICA n/Cir.

Trénerom pre jarnú časť je Jozef Valkučák. Odišli Skarba do Dlhého n/Cir., Varchola do Jasenova, hosťovanie skončilo S. Mikulovi (návrat do ŠK Futura), J. Babin (operácia), rovnako operácia znamená stopku pre J. Jalčáka.   Godžák odišiel za prácou do Bratislavy. Naopak do kádra pribudli R. Albičuk, Dominik Čopak a L. Čopak, aj D. Mišľan, ktorý odohral šesť zápasov už v jeseni. Po zranení kolena je k dispozícii M. Oľha, do prípravy sa zapojili aj ostaršení z dorastu P. Vasiľko, T. Čabák a Mažerik. V prípravných zápasoch vyskúšali aj M. Frigu, ktorého by radi mali vo svojich radoch. Cieľom je pokúsiť sa v tabuľke o posun, do jej  hornej polovice.

 

OŠK UDAVSKÉ

Pri Udave sa obmenil realizačný tím, kormidelníkom je Vladimír Mikula, jeho asistenti Štefek a Kiča, vedúcim mužstva Gabriel Džugan, manažérom Šimon Kočan. Posilnenie kádra ešte  nie je konečné, radia k nemu príchody R. Mikulu, D. Harvilika, P. Harvilčáka a J. Šargu. S otáznikom sú A. Timuľák, L. Matta, Lajčák, spomína sa aj A. Mydla. Čo sa odchodov týka znamenajú Koromház, Ondica, René Šuľák, Schnurer, Krajkovič, Čegiň, radi by udržali D. Valkučáka. Aj napriek viacerým „vybavovačkám“ možno káder určiť takto: Kochma, Hvižďák, Š. Ondica – T. Štefek, Naster, D. Harvilik, Šarga, R. Mikula, Ma. Gajdoš, Mi. Gajdoš, Vajs, M. Boňko, M. Škutka, Jahnička, P. Meričko, Š. Kočan, Ľ. Kiča, D. Džugan.