Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

01. 04. 2015 o 18:09

Po pauze to ešte stále nie je celkom ono

autor: Pito
1274x čítanéPo zimnej pauze sa nie všetky tímy dostali okamžite do optimálneho herného rytmu. To je i prípad treťoligových futbalistov Giraltoviec. Tím MFK Slovan z troch doterajších vystúpení dosiahol všetky možné výsledky. Začal prehrou rozdielom triedy v Stropkove, potom v domácej tohtoročnej súťažnej premiére zdolal najtesnejším rozdielom Hanisku a naposledy remizoval v Bardejovskej Novej Vsi.

  Určite však práve ostatná remíza u celku, ktorý sa pohybuje na dolných poschodiach pelotónu,  nebola dôvodom na spokojnosť, lebo hostia viedli do prestávky 2:0, no napokon o tento náskok prišli. Je to dôkaz toho, že výkonnosť, koncentrácia i kvalita nie sú ešte na dostatočnej úrovni. Rovnako tak tento tím ešte stále nie je v optimálnej streleckej kondícii. V jeseni „udivoval“ malým počtom zásahov a bolo až na neuverenie, ako je na tom v tabuľke napriek tejto koncovkovej biede.„V zimnej príprave v niektorých dueloch mali daktorí hráči solídne záblesky v streľbe sa domnievali sme sa, že sa to prenesie aj do súťažných bojov. Lenže ukazuje sa, že stále musíme popracovať na finálnej fáze,“ uviedol tréner MFK Slovan Vladimír Rusnák., ktorému sa dosiaľ v niektorých momentoch nepozdával ani herný prejav. „Nie vždy bojovnosť a nasadenie stačia na primerané výsledky, musí sa k tomu pridať aj patričná futbalová kvalita,“ uviedol kormidelník, ktorý a zmienil – podobne ako mnohí iní lodivodi v regionálnych súťažiach – aj o tom, že ešte v úvode jarnej fázy ihriská nie sú všade primerané a to brzdí aj rozvíjanie ľúbivého a technického futbalu. „Avšak nedá sa vyhovárať na terény, lebo podmienky sú pre všetkých aktérov rovnaké.“  V. Rusnák naznačil, že zverencom verí a dúfa, že sa postupne  rozbehnú za primeranými výsledkami. „Kondične sú na tom dobre, lebo v zime zamakali a mám z toho dobrý pocit. Okrem toho moje skúsenosti hovoria, že pokiaľ má mužstvo za sebou náročné tréningové obdobie, tak sa to neskôr odrazí aj v počínaní si v dlhšom časovom horizonte.“ Určite V. Rusnákovi vyšla aj predpoveď týkajúca sa toho, že v domácom prostredí vedia jeho zverenci proti silným súperom zabrať  a to sa ukázalo  vo výhre nad Haniskou. „To, že sme súperovi, ktorý je najlepší v počte nastrieľaných gólov, neumožnili skórovať, bolo dobrým vysvedčením našej defenzívnej práce aj prístupu celého tímu.“ Koniec koncov Giraltovčania mali v tomto zápase aj o jeden motív navyše obstáť, lebo v jeseni vo vzájomnom zápase prehrali na pôde rivala zásahom tesne pred koncom. O to viac mrzela strata vedenia na pôde Bard. Novej Vsi a uhraný  „iba“ zmierlivý výsledok. Je však pravda aj v to, že Giraltovčania stále nehrajú kompletní a museli v doterajších kolách čeliť absenciám  niektorých hráčov, ktorí vypadli z rôznych dôvodov, hlavne pre zdravotnú indispozíciu. Postupne sa daktorí dávajú do poriadku, ale ešte stále hráčsky kapitál nie je podľa želania.  Aj to má, prirodzene, dopad na výkonnosť a silu tímu.