Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

01. 04. 2015 o 19:27

Doma im vychádzajú debakle

autor: Pito
1345x čítanéDo jarnej odvety niektoré tímy nastúpili s neurčitými zámermi, iné si však vytýčili presne, čo mienia dosiahnuť v druhej časti aktuálneho súťažného ročníka. To sa týka aj švrtoligových futbalistov Fintíc, ktorí si zaumienili udržať sa v skupine Sever. Zdá sa, že to myslia s týmto úmyslom vážne, lebo z doterajších troch stretnutí dva razy vyhrali. Zhodou okolností presvedčivé výsledky sa zrodili v domácom prostredí. Zdá sa, že hlavne pred svojimi divákmi z tunajšieho ihriska mienia urobiť nedobytnú pevnosť.

 V prvom  jarnom kole nastrieľali Pakostovu päť gólov a hoci inkasovali tri, nedalo sa nevšimnúť si hladký priebeh prvého polčasu, v ktorom sa tri razy lopta ocitla v sieti hostí. Naposledy si strelecký apetít odskákalo Dlhé Klčovo, ktoré taktiež vyfasovalo päťku, pričom iba raz skórovalo. V prvom polčase získali hostitelia dokonca štvorgólový náskok. Nuž, je to výstraha pre ďalších účastníkov, ktorých čaká vystúpenie na fintickej pôde. V tomto klube však veria, že celok sa rozbehne aj v cudzom prostredí a taktiež tam získa nejaké body potrebné na záchranu. Prvý pokus v derby v Ľuboticiach totiž celku OŠK nevyšiel a prehral rozdielom triedy.  „Zase sme vydržali iba prvý polčas, potom prišli chyby a dostali sme tri góly,“ konštatoval hrajúci tréner Fintičanov Peter Lupták, pričom si poťažkal, že musel značne improvizovať v zostave, lebo mu ochorelo niekoľko jednotlivcov a navyše ďalší hráči boli zranení.„Vlastne som nemal poruke šesť stabilných zverencov a to sa muselo premietnuť do výsledku. Okrem toho sme mali absencie v defenzíve, kam som presunul hráčov zo stredu poľa a oslabil tak tvorivosť a kombinačné schopnosti.“ Ešte stále káder OŠK nie je celkom fit, ale taktika v domácom prostredí luptákovcom vychádza.„V domácich stretnutiach  sme sa snažili na súperov vybehnúť a čím skôr im streliť nejaký gól. To nám vyšlo a tak sme sa rozbehli, dostali sa do pohody, získali sme psychickú výhodu. Z toho sme potom ťažili a uplatnili svoju hru,“ riekol kormidelník OŠK. Pripomenul, že pokiaľ sa mužstvo chce udržať nad hladinou, nesmie poľaviť v nasadení, maximálnej bojovnosti a odhodlaní. „K týmto vlastnostiam, pravdaže, treba pridať aj futbalový kumšt, kvalitu, aby sme súperov vedeli zlomiť a vnútiť im náš spôsob hry. Domnievam sa, že pokiaľ budeme kompletní a všetci hráči zdraví, tak sa to odrazí na našej trúfalosti a hernej istote. Pravdaže, úspešné výsledky sú hrejivé, ale netreba ustrnúť a zastať, lebo súťaž je dlhodobá a do konca sezóny sa ešte všeličo môže prihodiť,“ dodal lodivod Fintičanov Peter Lupták.