Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

06. 04. 2015 o 17:32

Jarné hľadanie jesennej hernej pohody

autor: Pito
1819x čítanéNiekedy si aj odborníci myslia, že výkonnosť tímu vzhľadom na okolnosti nebude mať primerané kritériá, ale prerátajú sa. Inokedy sa zase zmýlia v odhade v situácii, ktorá naznačuje možné zlepšenie sa. Vlani pred štartom aktuálneho ročníka najvyššej regionálnej futbalovej súťaže sa kolektív Stropkova dával dokopy na poslednú chvíľu. Príprava bola skôr symbolická, než pravidelná a dlhodobá. Napriek tomu MŠK Tesla skvele zvládol jesennú časť. Keďže zimná príprava bola ucelená a pomerne dlhá, mnohí sa domnievali, že zverenci trénera Jozefa Lehockého budú v laufe.

Predpokladali, že forma by mala byť ešte výraznejšia než v minulom roku berúc do úvahy predošlé resty v prípravnom období. Zatiaľ však optimistické odhady nevychádzajú. „Začali sme síce dobre a porazili hladko rozdielom triedy v domácom prostredí Giraltovce, ale odvtedy ako keby uťal,“ povzdychol si hrajúci  asistent trénera Róbert Potoma, ktorý nahradil na tomto poste Mariána Veselého. Možno aj to nežičí technickému kolektívu, že terény stále nie sú dostačujúce na kombinačný futbal. „Je síce pravda, že hracie plochy ešte nie sú ideálne, ale nemôžeme sa na to vyhovárať, lebo aj súperi majú rovnaké podmienky. Musíme sa pozrieť do vlastných radov a hľadať nedostatky v hre chlapcov.“ Nuž, Stropkov po úvodnom kole v nasledujúcich troch zápasoch nestrelil ani gól a to je veru smutné konštatovanie. „Remíza na Spiši sa zrodila aj so šťastím, lebo domáci boli lepší a bod sme získali zásluhou bojovnosti a dobrých výkonov oboch brankárov. Proti Snine sme zase nevedeli v priemernom stretnutí nič súce vymyslieť, čo by zaskočilo súpera. Komplikovali sme si život, kazili prihrávky, viazla nám súhra. Rovnaké to bolo i naposledy v Sabinove a tak nečudo, že sa nedostávame do streleckých možností a nemáme prakticky z čoho skórovať.“ R. Potoma kriticky naznačil, že pokiaľ v kolektíve nebude radosť z futbalu, oduševnenosť, chuť a dostatočný pohyb i snaha, tak sa Stropkov nedostane k úspešným výsledkom. Od toho sa to všetko odvíja a to by si mali hráči zapísať za uši.„V Sabinove sme chceli odčiniť predošlé zaváhanie doma so Sninou, kedy úroveň zápasu pričinením oboch celkov sklamala divákov. Avšak nielen výsledkovo, ale ani herne sme znovu nepresvedčili.“  Nečudo, že hostia prehrali, keď prvý raz v jarnej časti inkasovali. Nuž, na 0:0 sa nedá donekonečna hrať. R. Potoma pred súperením naznačoval, že to bude náročný duel už aj preto, že domáci potrebujú stoj čo stoj body potrebné na záchranu a tušil, že hostitelia pôjdu na sto desať percent.  „Zaostávame v kvalite herného prejavu, to je naša najväčšia slabina v ostatnom období. Nevieme sa presadiť vlastnými zbraňami, kombinačnou hrou, čo nám vychádzalo v jeseni. Strácame lopty, sami si to sťažujeme a aj z toho dôvodu sme vpredu málo výrazní, skôr nenápadní a doslova neviditeľní.“ Nuž, pokiaľ nepríde k náprave hlavne v ofenzívnej činnosti, tak sa Stropkov postupne bude prepadať nižšie a to by bolo pre jeho priaznivcov veľké sklamanie. Už aj preto, že pred jarnou fázou boli očakávania podstatne iné, optimistickejšie. Aj R. Potoma sa domnieva, že herná pohoda akoby zostala odsunutá na vedľajšiu koľaj, čo je dosť nepochopiteľné. Vyzerá to tak, že realizačný tím a skúsení jednotlivci budú mať čo robiť, aby partiu prebrali k životu už v najbližších vystúpeniach.