Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

07. 04. 2015 o 12:37

Zastaviť rozrastajúce sa bodové manko

autor: Pito
1443x čítanéJarná časť ročníka slúži i na to, aby sa mužstvo, ktoré v jeseni nedosahovalo primerané výsledky, pozviechalo. Lenže predsavzatia sú jedna vec a realita zase druhá. To si uvedomujú aj vo štvrtoligovom Svidníku, kde síce deviatu priečku, na ktorej zimoval kolektív FK Drustav, nebrali nejako „tragicky“, no v každom prípade si v odvete mienili vylepšiť postavenie.

Zatiaľ to však zástupcovi spod Dukly po štyroch odohraných kolách v skupine Sever vôbec nevychádza. Bilancia je skôr mrzutá ako radostná. Zverenci trénera Ľubomíra Horochoniča dosiahli totiž dosiaľ len jednu remízu a tri razy zostali na štíte súperov. Trpké je aj konštatovanie, že kolektív dva razy prehral vo vlastnom prostredí a v tabuľke sa zošmykol o pár priečok. Pokiaľ sa tím nevzoprie a nevzchopí, tak sa ľahko môže stať, že spadne do nebezpečného pásma a bude bojovať o udržanie sa. To nie je práve najlepšia vizitka pre celok, čo predtým účinkoval medzi regionálnou elitou. Je pravdepodobné, že lavínu rozpakov odštartovalo premiérové vystúpenie a nečakaná porážka na vlastnom trávniku s Ľuboticami, ktoré boli v tom čase na tom podstatne horšie, no teraz sú už tri body pred Svidníčanmi. „Vyhrávali sme, no nebolo nám to nič platné, lebo po tom, čo hostia vyrovnali, sme sa dostali do hernej krízy. Namiesto pohody sa objavil na ihrisku kŕč na našich kopačkách, hostia boli lepší vo všetkých činnostiach,“ vrátil sa k tomuto možno jednému z kľúčových stretnutí Ľ. Horochonič. Stále sa snaží prísť na podstatu problému, prečo jeho zverenci nezbierajú body, ale vyzerá to tak, že odhaľovanie príčin musí ešte pokračovať. „Pritom pred vstupom do jarnej časti sme boli optimisticky naladení, lebo generálka proti susedovi zo Stropkova dopadla veľmi dobre. Lenže v majstrovských zápasoch stále nedokážeme nadviazať na tie veci, ktoré nám predtým išli. Trápime sa, nedokážeme vtlačiť súperom svoj herný štýl a robíme chyby.“ Zaujímavé je, že aj v nasledujúcom vystúpení na ihrisku v Dlhom Klčove znovu Svidníčania viedli a znovu nevyhrali. „ Zase sme sa uspokojili a prestali hrať, čo domáci využili.“ Nasledovala prehra doma so Štrbou po góle z pokutového kopu, pričom pred týmto zápasom kouč naznačoval, že ide o súpera, ktorý urobil naňho v jeseni najlepší dojem. Napriek tomu tam Svidníčania vyhrali, no súper si požičané tentoraz zobral späť. Naposledy pribudla aj smoliarska porážka v Raslaviciach, kde domáci strhli víťazstvo na svoju stranu tesne pred koncom. Vyzerá to tak, že aj šťastena sa odklonila od FK Drustav. „Nemáme dostatočne široký káder a navyše nie všetci chlapci sú stále poruke. Okrem toho sa zranil pred časom útočník legionár Lazarčuk, čo je značná strata. Prichodí nám povzniesť sa nad problémami a zaťať zuby, bojovať, byť sebavedomejšími, odvážnejšími. Hráči majú predsa natrénované dosť z dlhého prípravného zimného obdobia, len to musia predať priamo na ihrisku,“ uviedol tréner Ľ. Horochonič, ktorý disponuje skoro s totožným kádrom ako v jeseni. Udialo sa v ňom iba pár zmien. Mrzia však výpadky kvôli dlhodobým zraneniam (Frančák), ale i študentom ich povinnosti neraz bránia v pravidelnejšom zapájaní sa do diania.