Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

12. 04. 2015 o 17:07

Matadora dojal dres na pamiatku

autor: Pito
1577x čítanéSú hráči, ktorí po odchode z jedného klubu do druhého už nechcú ani pomyslieť na minulú kapitolu. Z takých či onakých dôvodov. Ďalší sa však radi vracajú v myšlienkach k prostrediu, kde strávili istý čas a pokiaľ sa ukážu na štadióne bývalého zamestnávateľa už ako protihráči, tak to považujú za emotívnu a nevšednú udalosť.

 To bol i prípad Petra Petráša, ktorý sa nedávno objavil v Prešove ako futbalista FC Nitra. „Už cestou na východ v mojom vnútri vibrovali rôzne pocity, tešil som na východ a Šariš. Však som v zelenobielom drese strávil viac než štyri roky. Našiel som si tu mnoho kamarátov, známych, poznám dôverne prostredie, divákov, všetkých, čo sa okolo futbalu pohybujú,“ konštatoval druholigový kmeť, ktorý pred odchodom z Tatrana vlani v lete účinkoval ako kapitán. Bol tmelom spájajúcim partiu a hoci veľa toho nenahovoril, podľa už bývalých spoluhráčov, vedel si vybudovať rešpekt. U všetkých. Nie div, že ako on nezabudol na Tatran, rovnako ani domáce mužstvo nevymazalo tohto skúseného borca zo svojej pamäti. Pred stretnutím dostal na pamiatku dres  s číslom dvanásť, ktorý mu bude navždy pripomínať časy, ktoré v centre Šariša strávil. „Bol som z toho namäkko, aj mi vypadli slzy. Dojalo ma to, lebo to som nečakal. Ďakujem chlapcom za tento darček, veľmi si to vážim,“ uviedol matador, ktorý v jeseni účinkoval najprv vo farbách Serede, odkiaľ sa presunul do blízkej Nitry. Tam totiž pôsobí ako tréner Michal Hipp, ku ktorému má blízko. „Neodolal som tejto ponuke, ale neznamená to, že mi niekto ťahal medové motúzy popod nos a naznačoval, aby som prišiel, že ideme na postup. Podľa mojich informácií kolektív sa má ustáliť, stabilizovať a azda to vyjde na budúci rok. Pravdaže, aj Prešov, aj Nitra sú teraz v súťaži, ktorá nezodpovedá tradícii týchto klubov a verím, že raz sa stretneme ešte aj v najvyššej súťaži,“ konštatoval P. Petráš, ktorý návrat do Prešova naozaj intenzívne prežíval. „Tešil som sa ako chlapec, však je to môj akoby druhý domov.“ Podľa jeho názoru od lanského odchodu Tatran výrazne omladil káder  a bude iste ašpirovať na najvyššiu priečku.„Niektorí jednotlivci sú naozaj šikovní. Vedel som, že nositeľmi kvality sú takí jednotlivci ako Dávid Leško, Peťo Katona, Ľubo Ivanko-Macej či Jožko Talian v bráne, ale medzitým povyrástli i ďalší skvelí hráči. Z nich ma zaujal Paľo Šafranko, ktorému účasť v reprezentačnej dvadsaťjednotke očividne prospela. Vnímal som, že celá partia hrá so srdcom, obetavo, s nasadením.“ Na margo úrovne Il. ligy riekol, že starý model priniesol viac hodnotných zápasov a rozdelením súťaže do dvoch skupín kvalita mnohých meraní síl klesla. „Azda sa to teraz v prelínacej časti zlepší a diváci si prídu na svoje. Ukázali to aj úvodné kolá. Je jasné, že v základnej fáze účinkovali s lepšími tímami aj také, čo sú na tom podstatne slabšie a možno si ani účasť v týchto zápoleniach nezaslúžili. Teraz si osve merajú sily silní a výkonnostne slabší a preto by baráž mala predstavovať skutočné zrkadlo úrovne ašpirantov na postup,“ vyjadril svoj názor Peter Petráš.