Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

17. 04. 2015 o 17:19

Zbytočne si „pocuchali“ nervy

autor: Pito
1478x čítanéJe dobré, pokiaľ mužstvo, ktoré sa sľubne rozbehne, no potom nečakane zahamuje, sa dokáže spamätať a vrátiť sa do úspešných koľají. To sa prihodilo aj treťoligistom Lipian, ktorí prvé dve kolá zvládli víťazne, no do tretice sa prekopŕcli vo Veľkých Revištiach a následne doma „len“ remizovali s Humenným. V ostatnom kole však dominovali na ihrisku vo Vyšnom Opátskom.

Nečudo, že nálada v ŠK Odeva sa o čosi zlepšila, hoci výhrady k niektorým prvkom sú stále namieste. „Stále sa domnievame, že naša hra nemá také parametre, aké by mohla a mala mať vzhľadom na káder, ktorým disponujeme,“ podotkol asistent trénera Štefan Jacko. Aj preto realizačný tím sa podujal vedno so zverencami trochu „pošprtať“ v zádrhoch. Ukazuje sa, že tím dopláca na trápenie sa v koncovke a pokiaľ nedá gól, tak si to  odnáša psychika aktérov. „Už doterajší priebeh súťaže naznačil, že  je zložité presadiť sa vtedy, pokiaľ súper prehustí priestor, obsadí vlastnú polovicu všetkými hráčmi a spolieha sa len na deštrukciu. Vtedy práve lopta v sieti súpera je veľmi žiaduca a značne ovplyvní ďalšie dianie. Lenže treba mať na pamäti aj to, že pokiaľ to hneď nejde, nemožno sa vzdať, ale stále musíme byť aktívnymi, húževnatými, srdnatými a treba ísť na doraz. Iba tak sa bojuje o popredné pozície v tabuľke.“ Určite niekedy negatívnu rolu zohral v uplynulých vystúpeniach aj terén, ktorý nebol vždy najlepší ale s tým sa musia skúsení hráči vyrovnať. „Stále je to o tom, aký výkon podáme a či dokážeme prekvapiť súpera,“ dodal  Š. Jacko a naznačil, že by bolo fajn, keby zverenci vedeli aj v zápasoch predviesť také parádne kúsky, ako na tréningoch, kde sa predháňajú v tom, kto pošle loptu unikátnejším spôsobom do siete.

 Ukazuje sa, že v odvete zatiaľ Lipanom chýba aj stabilita koncentrácie od prvej do poslednej minúty. V niektorých zápasoch po získaní náskoku zbytočne dali nohu z plynu a skomplikovali si život. Tak to bolo aj naposledy vo V. Opátskom. „Zase sme si neodpustili chyby, ktoré nás stáli zbytočné nervy, hoci tentoraz sme o výhru neprišli,“ pripomenul kriticky tréner Emil Jacko. Odhodlal sa aj k zmene v rozostavení hráčov a na trávnik poslal formácie 4-4-2. „Takto sme nastupovali aj v zimnej príprave.“ V útoku bola dvojica Angelovič – Eliaš, pričom skúsený Drobňák prišiel nečakane na pľac (dôvodom boli zdravotné problémy) až po zmene strán. Kouča potešil výkon prv menovaného, ale aj to, že po dlhej odmlke Blaško dokázal, že vie strieľať góly. Po získaní náskoku však prišiel na kopačky hostí útlm. „Bolo to nepochopiteľné, prečo sme zase prestali hrať a spoliehali sa azda na to, že súper sa odovzdá osudu. Zase sme si nepochopiteľne pokazili dojem a umožnili domácim, aby sa chytili stebla. Boli to zbytočné nervy a mohli sme s prehľadom  predísť tomu, aby bol výsledok otvorený až do konca. Len to chcelo nepoľaviť a stále si hrať hru, ktorá bola spočiatku účinná,“ dodal lodivod Lipian E. Jacko. Zverencom neustále pripomínal, aby sústavne bojovali a tak prejavili svoje ambície zostať v popredí pelotónu. V tejto súťaži totiž neraz práve morálka a charakter dokážu viac ako technický kumšt a talent. Najbližšie hostia hráči ŠK Odeva Vranov a to bude iste zaujímavá konfrontácia vzhľadom na to, že hostia sú rozbehnutí aj strelecky a navyše na jar ešte nepoznali trpkú príchuť inkasovaného gólu.