20. 04. 2015 o 21:43

Oplatili im prehru

autor: František Bukovina
2038x čítané

Belančania predviedli v Smižanoch husársky kúsok. Uštedrili domácemu mužstvu na ich vlastnom ihrisku prvú prehru v tejto sezóne. Oplatili im tak prehru z jesene.

TJ Slovan Smižany - MŠK Slavoj Spišská Belá 0:2 (0:1)

Hostia mali výborný úvod zápasu. Už v 4. minúte  sa ujali vedenia.  Po rohovom kope otvoril skóre zápasu hlavou Jurčo. Domácich tento rýchly gól zjavne zaskočil, čo sa prejavilo v ďalších minútach aj na ich hre. Iniciatívnejší počas celého prvého polčasu boli hostia zo Spišskej Belej. Polčasový výsledok mohol byť aj výraznejší, keby svoje gólové príležitostí premenili Mlak a Dunka. Do druhého polčasu nastúpili Smižany s jasným cieľom, čím skôr streliť vyrovnávajúci gól a zápas zdramatizovať. Ale belanská defenzíva s výborne chytajúcim Dulebom statočne odolávala ich tlaku. S pribúdajúcimi minútami sa na kopačky domácich  futbalistov začali lepiť nepresnosť  a nervozita. Po nešetrnom zákroku na brankára hostí v 88. minúte opustil hraciu plochu domáci Hagara. V samotnom závere zápasu domáci vsadili na vabank. Pri rohovom kope sa nasťahovali všetci hráči aj s brankárom do šestnástky belančanov. Hostia odvrátili rohový  kop domácich a do ich opustenej bránky strelil ich druhý gól  Barnáš a upravil na konečných 2:0 pre MŠK.

Tréner hostí Miroslav Barnáš: „Základy úspechu položili chlapci už v úvode stretnutia, keď sme sa ujali vedenia 1:0. Rýchlo strelený gól plne vyhovoval nášmu zámeru, vychádzať zo zabezpečenej obrany a vyrážať z prehusteného stredu poľa do rýchlych protiútokov. Chlapci podali bojovný a zodpovedný výkon. Veľmi chceli odčiniť domácu prehru s Toporcom, čo sa im podarilo tým najlepším spôsobom. K dobrému a zodpovednému výkonu prispeli svojím podielom aj chlapci z dorastu. Poďakovanie  za bojovný a kolektívny výkon však patrí celému mužstvu. Chlapci, ďakujem!"

Góly: 4. Jurčo, 90. Barnáš.

Rozhodovali: Eperješi - Kocur, Hoger.

ŽK: 82. Regitko - 30. Mlak, 39. Jurčo, ČK: 88. Hagara (Smižany)

Slovan Smižany: Ľach, Vernarský (46. Gajdoš), Korenko, Bednár, Klubert, Kotrady, Hadbavný (65. Rimbala), Hagara, Slovinský, Regitko, Schmidt

MŠK Spišská Belá: Duleba, Vida, Milaňák, Jurčo, Gancarčík (69. Žmijovský), Galschneider, Čarnogurský, Čup, Mlak (64. Džadoň), Šavel, Dunka (90. Barnáš)