Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

25. 04. 2015 o 14:46

Zážitok na celý život + FOTO

autor: redakcia
2012x čítanéV Snine má futbal dlhú tradíciu. Vznik futbalového klubu sa datuje od roku 1927, ktorý za svoje účinkovanie prešiel vzostupmi, ale i pádmi. Klub menil niekoľkokrát názov., aktuálne ide o Mestský futbalový klub, ktorý má viac ako 200 aktívnych futbalistov. V súčasnosti veľkú pozornosť klub venuje výchove mladým futbalistom, čo svedčí o tom, že klub už niekoľko rokov stavia na vlastných odchovancoch. Momentálne niekoľko odchovancov hráva za iné kluby na Slovensku ako Minčič a Škutka za Podbrezovú, Krajník je v Prešove, Kira v Michalovciach. Hráči, ktorí vyrastali v Snine, sú aj v zahraničí Ján Mucha v ruskej Tule alebo Ondrej Duda v poľskej Legii Varšava.

Sninčanov a klub teší, že momentálne až traja ich odchovanci sú v reprezentácii - Matúš Kira je v 21-ke, Ján Mucha a Ondrej Duda v A-mužstve Slovenska.  S myšlienkou ako viac motivovať mladých futbalistov MFK prišiel bývalý hráč Sniny Miroslav Vaľko, ktorý spolu s Jozefom Kirňákom, členom výkonného výboru MFK Snina, minulý týždeň zorganizovali dvojdňový zájazd do Varšavy na zápas Legie. Ondrej Duda im pripravil hodnotný program. Po poľského hlavného mesta vycestovali futbalisti od 8 - 15 rokov spolu s trénermi a funkcionármi klubu.

V prvý deň v sobotu po dlhej ceste a ubytovaní mladí futbalisti oddychovali. V nedeľu predpoludním sa vybrali na prehliadku Varšavy, kde navštívili pamätihodnosti mesta. V popoludňajších hodinách  na rád prišla prehliadka domáceho stánku Legie, ktorý má kapacitu 33 400 divákov. Tam ich privítala Marta Wasiluk, športová koordinátorka, ktorá ich sprevádzala počas prehliadky. Mladí futbalisti si prezreli šatne, kde futbalisti Legie mali pripravené uložené dresy na zápas, fitnes, regeneračnú linku, sieň slávy, VIP zónu, ale aj ihrisko. Majstrovský zápas si pozreli z rodinnej VIP, ktorú im rezervoval Ondrej Duda. Pred viac ako 16 000 divákmi Legia porazila Zawiszu Bydgoszcz 2:0. Chlapci boli trochu smutní, že nevideli v akcii Ondreja, ktorý stál pre trest za červenú kartu. Takúto atmosféru ešte nikdy nezažili. Obdivovali poľských fanúšikov – kibicov. Súper atmosféra, chorály kibicov, no fantázia. Zážitok na celý život. Po zápase sa stretli s Ondrejom Dudom, ktorý rozdával podpisy na kartičky, dresy a iné reklamné predmety.  Fotografovanie samostatne, po skupinkách či spoločne.

Rozlúčili sa síce unavení, ale šťastní a plní zážitkov sa vracali domov.  "Pre našich mladých futbalistov to bol súper zážitok. Týmto výletom sme chceli deti motivovať do ďalších tréningov. Možno o niekoľko rokov sninský klub vychová nových reprezentantov, ktorí budú robiť dobré meno mestu Snina," konštatoval člen výkonného výboru MFK Snina  Jozef Kirňák.

PAVEL ANDRAŠČÍK

Galéria
Zážitok na celý život + FOTOZážitok na celý život + FOTOZážitok na celý život + FOTOZážitok na celý život + FOTOZážitok na celý život + FOTO
Zážitok na celý život + FOTOZážitok na celý život + FOTO