22. 04. 2012 o 17:23

Rozhodol prvý polčas

autor: Ladislav Kaplár
4514x čítané

Ťahákom 18. kola V. ligy Zemplínska bol nepochybne duel medzi dovtedy tretím Veľkým Horešom a štvrtými Čičarovcami.

To najpodstanejšie sa udialo v úvodnom dejstve a po polčasovom hvizde rozhodcu bolo takpovediac rozhodnuté o osude zápasu. Lepší úvod do zápasu mali domáci hráči, ktorí sa po dvoch chybách v obrane hostí dostali do dvojgólového trháku. "Prvý gól sa nám podarilo streliť po chybe hosťujúcej obrany, druhý padol po našom rohovom kope, keď osamotený Varga hlavičkou prekonal brankára Fila," rozhovoril sa strelec prvého gólu domácich Tomáš Illés. Dva rýchle góly domácich uzemnili hosťujúci celok, ktorý pricestoval na zápas so snahou získať nejaký ten bod. V 34. minúte sa podarilo hosťom znížiť na 2:1 po góle Nagya z priameho kopu. "Do zápasu sme vstúpili veľmi zle po chybách v obrane. Neskôr sa nám podarilo znížiť kontaktným gólom, ale po ďalšej našej individuálnej chybe sme inkasovali gól do šatne," opísal svoje pocity záložník hostí Nagy.

Tretí gól domácich patril asi medzi najkrajšie momenty tohto zápasu, keď z 18 m pekne napriahol Szücs a po odraze od brvna a chrbta brankára Fila skončila lopta po tretí raz v hosťujúcej sieti. Druhý polčas sa viac menej odohrával medzi šestnástkami a šance sa vyskytli ojedinele. Najväčšiu mali hostia, avšak ich jedovatá strela skončila na brvne. Zápas priniesol viac bojovnosti ako futbalovej krásy. Domáci celok túžil v tomto zápase viac po troch bodoch a o výhre rozhodol už v prvom polčase. "Pred skvelou kulisou sa hral priemerný futbal. My sme inkasovali po našich hrubých chybách. Podarilo sa nám znížiť, ale opäť sme inkasovali, keď domáci Szücs síce pekne trafil, ale so šťastím sa odrazila lopta do našej brány. V druhom polčase sme boli podľa mňa lepším mužstvom, avšak sme nevyužili šance a tak domáci zaslúžene vyhrali," povedal po stretnutí tréner hostí Attila Szabó.

FK Veľký Horeš - TJ Družstevník Čičarovce 3:1 (3:1)

Góly: 7. Illés, 12. Varga, 44. Szücs - 34. Nagy, ŽK: Bertics, Szakala, Nagy, Tóth, 400 divákov.

FK: Száraz - Szalai, Knapík, V. Varga (18. Szücs), Kováč - Dózsicky (73. Husovský), Bata, Cs. Varga, Palšovič - Hami (88. Ujházi), Illés.

TJ: Filo - Kulcsár, Bertics, Ovák (37. Bačo), Szakala - Jano, Nagy, Tarczy, Hornýak - Novák (78. Tóth), Molnár.