Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

26. 04. 2015 o 17:04

Výhry tešia, ale ešte nič neznamenajú

autor: Pito
1458x čítanéMusia makať, inak sa z biedy nevyhrabú. To si čoraz nástojčivejšie uvedomujú treťoligisti Sabinova. Vedia, že pokiaľ sa chcú priblížiť k záchrane v najvyššej regionálnej súťaži, potrebujú naplno bodovať nielen doma, ale i na cudzích ihriskách. Po smoliarskej prehre v Haniske nedali hlavy dolu, ale sa s chuťou pustili do ďalších súperov.

 Najprv v jednom z mnohých  zápasov jari porazili tesne vo vlastnom prostredí Bardejovskú Novú Ves. Jednogólový skalp súpera, ktorý sa nachádza tiež v pásme zostupu, dal tímu MFK Slovan krídla. To potvrdil naposledy proti michalovskej rezerve. „Na Zemplín sme cestovali s jednoznačným zámerom – vyhrať. Nič iné sme si ani nepripúšťali a som rád, že chlapci podali kolektívny, disciplinovaný a ucelený výkon. Predovšetkým v ofenzíve sme boli jasne lepší ako snaživí domáci. Tých sme prevýšili najmä v akciách po čiarach, kde to išlo Vrankovi či Denegovi. Myslím si, že prv menovaný mal naozaj svoj deň, lebo unikal a posielal do ohňa perfektné finálne prihrávky. Keby som mal určiť, kto bol najlepším na ihrisku, tak by som určil práve jeho,“ komentoval počínanie si svojich zverencov tréner Jaroslav Galko. Hoci má dosť obmedzený káder a na lavičke len pár hráčov schopných zapojiť sa do hry (aj preto, že dvaja ukrajinskí legionári ešte stále nie sú po tom, čo sa vrátili domov kvôli vízam, k dispozícii), predsa sa spolieha na to, že sa mu nikto už nezraní (podobne ako Janiga, ktorý je naďalej rekonvalescentom) alebo nevykartičkuje. Dobrou správou pre priaznivcov Sabinova je, že sa v koncovke o slovo vážne hlási Lapoš. Tento útočník nenadviazal v jeseni na predošlé úrodné obdobie a v streľbe prešľapoval na mieste. Lenže v odvete sa rozbehol. Najprv pomalšie, nesmelo, dal dva góly v dvoch zápasoch, no proti michalovskému béčku zažiaril v plnej paráde. Zaznamenal hetrik. Najprv strelil dva góly v úvodnej štvrťhodine a pár minút pred koncom spečatil triumf tímu aj svoje strelecké obrodenie tretím zásahom. „Mal ešte i ďalšie možnosti, ale netrafil už tak presne. Bol by som rád, keby mu to sypalo aj v zostávajúcich dueloch jarnej fázy. Veď góly sa od neho priam žiadajú.“ Celkove hostia po oťukaní si súpera zistili, že môžu byť smelí, viac si dovoliť. Preto sa pustili do otvorenej a útočnej hry. Avšak ani domáci neboli celkom bez možností. „Mali zopár príležitostí a dokonca aj zahrávali pokutový kop. Znovu sa však vyznamenal náš gólman Tomáš Huba, ktorý pokutový kop chytil.“ Okrem Lapoša však mali i ďalší sabinovskí futbalisti tutovky a raz nastrelili i žrď. To ich však nemrzelo, lebo sa mohli tentoraz plne spoľahnúť na trojgólového spoluhráča. Jaroslav Galko svoj triezvy pohľad na dianie nezmenil ani po tomto triumfe uvedomujúc si, že ani súperi v boji o udržanie sa nespia. „Všetko máme vo svojich rukách a predovšetkým my sa musíme pričiniť o to, aby súťaž zostala v Sabinove. Až potom môžu prísť do úvahy kalkulácie s výsledkami iných. Čakajú nás náročné merania síl a preto sa musíme zamerať na ich zvládnutie. Nebude to jednoduché, ale inej cesty niet, len sa biť o záchranu,“ dodal sabinovský lodivod.