Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

29. 04. 2015 o 18:21

Nie je prezieravé predbiehať skutočnosť

autor: Pito
1475x čítanéSú ihriská, na ktorých sa hosťom spravidla ťažko pohybuje. Iba sporadicky dokážu niečo vyryžovať. Tak sa to tradovalo aj v prípade lipianskej hracej plochy. Lenže časy sa menia a hoci ŠK Odeva sa spolieha na túto výhodu, nemusí to automaticky znamenať plný zisk.

 Na jar sa o tom kolektív vedený trénerom Emilom Jackom už dva razy presvedčil, keď remizoval s Humenným i Vranovom. „Nie je jednoduché doma tvoriť, rozbíjať obranné valy rivalov a stále čosi vymýšľať. Lenže na toto treba byť pripraveným, musíme vedieť čeliť rôznej taktike súperov, aby nás nedokázali zaskočiť,“ konštatoval E. Jacko. Aj v ostatných dvoch dueloch jeho zverenci uhrali zmierlivé výsledky. Najprv s Vranovčanmi a naposledy v Giraltovciach. Ich spoločným rysom bolo, že jackovci najprv prehrávali a potom doháňali malú stratu, čo im aj čiastočne vyšlo. „Namiesto toho, aby sme sa ujali vedenia, v oboch zápasoch sme umožnili konkurentom, aby nás  pokropili gólom v našej bráne. Pritom sme mali na to možnosti, aby sme sa najprv tešili my. Nestalo sa a preto potom na to doplácame, pykáme za nedôslednosť či nie  v každej fáze stopercentný prístup a nasadenie.“ Ukazuje sa, že ani Lipany, ktoré patria  k jednoznačným ašpirantom na postup, nie sú obrnené voči zaváhaniam a nezvládnutiu daktorých kľúčových situácií. Síce na jar dosiaľ prehrali iba raz, určite zámerom bolo, aby bola bilancia ešte výraznejšia. „Proti Humennému sme napríklad neodviedli to, čo sa od nás vyžadovalo, preto si zverenci vyslúžili ostrejšie slová, pranierovanie nedostatkov. Proti Vranovu to už bola iná káva, lebo hostia prišli s jasnou taktikou. Do prestávky boli futbalovo naladení, silní vo všetkých činnostiach a nás navyše zaskočil nešťastný inkasovaný zásah na začiatku. Aj v Giraltovciach sme zase nechali hostiteľov, aby sa posadili na koňa, ale po zmene strán sme už skvalitnili náš herný prejav a zaslúžene sme vyrovnali. Aj keď – a to treba objektívne povedať – výsledok mohol byť naozaj aj iný. Buď nepriaznivý pre nás alebo aj priaznivejší. Šance mali domáci, ale i my sme podkúrili Giraltovčanom.“ Hovorí sa, že šťastena praje lepšiemu. Nuž, na jej náklonnosť sa tím ŠK Odeva nemôže sťažovať, lebo napríklad  Vranovčania nepremenili za stavu 1:0 pre nich pokutový kop. Vedenie 2:0 by už bolo pre domácich dosť náročné zlikvidovať. V Giraltovciach zase od pohromy zachránila Lipany konštrukcia brány. Lenže s odstupom času už detaily nebude nikto riešiť, rozhodujúci bude konečný efekt. V tomto kritériu mienia Lipany obstáť, hoci neradi rozprávajú o nejakých vyhliadkach súvisiacich s postupom vyššie. „Ešte nám treba odohrať dosť zápasov na to, aby sme predbiehali a rozprávali čosi, čo nemusí byť neskôr pravda. Konkurencia je silná, pozeráme sa preto na náš kolektív a odstraňujeme niektoré slabšie miesta. Musíme stále zlepšovať koncovku, lebo tá nám miestami hapruje, ale ukazuje sa, že niektoré varianty s dvoma útočníkmi a jedným podhrotovým hráčom sú účinné,“ dodal E. Jacko. Najbližšie jeho zverenci privítajú prvé prešovské béčko. To bude iste zápas ako remeň a pôjde nielen o body, ale i prestíž vzhľadom aj na všakovaké personálne prepojenie oboch klubov. Či už v minulosti alebo aj teraz.