Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

04. 05. 2015 o 15:30

Humenská jarná chuť víťazstva

autor: Marián Škuba
1341x čítanéFutbalisti treťoligového ŠK Futura Humenné už poznajú chuť jarného víťazstva. V domácom prostredí štadióna v Strážskom porazili Hanisku najtesnejším rozdielom 1:0 a získali v boji o záchranu dôležité body.

Naposledy sa zverenci Martina Tongeľa súťažne tešili zo zisku troch bodov v 13. kole, keď zvíťazili na pôde Vyšného Opátskeho 2:1. Zvyšné tri jesenné kolá prehrali a dlho sa im nedarilo ani v jarnej odvete. Bezgólová remíza v Lipanoch, či naostatok deľba bodov v Stropkove dávali avizovanie herného zlepšenia, ktoré sa premietlo aj do výsledku proti Haniske. Po čakaní desiatich kôl Humenčania zvíťazili. „Vyhrali sme chudobným výsledkom, ale tri body sa rátajú. Paradoxne sme ťažili po štandardke, keď vysokí hráči súpera loptu vo svojom „malom vápne“ neodvrátili a Osmanovič hradbu tiel prestrelil. Víťazný pocit sme už dlhšie nezažili, no posledné zápasy dávali predzvesť, že to už musí prísť. Hráči dbali na veci, ktoré nás mohli posunúť, taktické pokyny dodržali a silného súpera porazili,“ konštatoval tréner ŠK Futura Humenné.

13. kolo: Vyšné Opátske - Humenné 1:2...  Giraltovce (0:1), Sp. Nová Ves (2:4), Snina (1:3) - jar: Sabinov (0:5), Plavnica (0:2), V. Tatry (0:5), Lipany (0:0), Vranov (0:3), Prešov B (1:3), Stropkov (1:1)... 24. kolo: Humenné - Haniska 1:0.

Haniska sa v ofenzíve spoliehala najmä na duo exprvoligistov Kolbas - Pekár. Práve tí do prestávky humenského brankára Slavika najviac zamestnávali. Najbližšie ku gólu mali hostia v 16. minúte, keď Mikula na hranici šestnástky atakoval Kolbasa, napriek protestom rozhodca ukázal na „biely bod“ a loptu si pripravil Pekár. Smer strely k pravej žrdi Slavik vystihol, snáď by pokutový kop aj zneškodnil, ak by lopta smerovala do priestoru brány. „Náš obranca zasiahol loptu, došlo aj ku kontaktu. Z lavičky nemôžem presne povedať, či to bolo dnu, alebo mimo šestnástky. Rozhodca váhal, ukázal gestom na pokutový kop, potom sa dvakrát zdalo, že sa už bude zahrávať priamy kop. Pekár penaltu nepremenil, čo nám dodalo odhodlanie a nakoniec aj konečné víťazstvo,“ poznamenal Martin Tongeľ.

Hostia mali viac z hry do prestávky, zahodili penaltu, tutovku Kolbasa z 8 metrov kryl Slavik. Po zmene strán mali vietor v chrbte domáci, prebrali iniciatívu a gól bol vyústením ich celozápasového snaženia. „Súpera ofenzívne ťahali Kolbas i Pekár. Spravili sme síce niekoľko obranných chýb, ale podržal nás brankár Slavik. Tým, že udržal čisté konto, položil základ nášho víťazstva. Spomeniem aj mladého obrancu Mikulu, ktorý mal na starosti vysokého Pekára a súboje vo vzduchu i na zemi zvládal. Pochvala však patrí všetkým, hráčom zo „základu“ i striedajúcim. Víťazstvo je spoločným dielom,“ dodal humenský kormidelník.

 

HUMENNÉ - HANISKA 1:0 (0:0)

Gól: 77. Osmanovič.

ŽK: Mikula, Ljubarskij, Voroňák - Klimek, Horváth

D: 100

R: Filipák