Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

04. 05. 2015 o 19:12

Súdržnosť mančaftu nad všetky individuality

autor: Pito
1470x čítanéTak sa zdá, že niektoré treťoligové celky sú odsúdené počas celej jarnej časti bojovať o záchranu. Je to naozaj náročné na psychiku, mentálnu kondíciu, ale zase súťaž je aspoň dramatickejšia, lebo takmer v každom zápase sa hrá o veľa. I preto, že ako je namočených niekoľko celkov do záchranárskych prác, tak ďalší zase ašpirujú na postup.

 Nemá význam vŕtať sa v tom, čo je zložitejšie – či myslieť na udržanie sa alebo na prienik do vyššej súťaže. Každá líška svoj chvost chváli a keby sme to aplikovali na podmienky zápolení, tak určite tí, čo sú na dolných poschodiach pelotónu , by tvrdili, že záchrana je komplikovanejšia. Vedia o tom svoje aj hráči Sabinova.  „Prakticky každý zápas je pre nás existenčný, kľúčový. Ani na okamih nesmieme poľaviť, lebo okamžite by sa nám to vypomstilo a mohli by sme na to v konečnom účtovaní doplatiť. Vieme, že nám prichodí zbierať body v každom meraní síl a to bez ohľadu na to, či hráme doma alebo vonku. Taktizovať a špekulovať už neradno. Spoliehame sa iba na seba, nikto to za nás nevykope ,“ konštatoval kapitán MFK Slovan Ján Dlugoš. Ako skúsený matador vie, že práve v tomto období treba, aby partia ťahala za jeden koniec, bola súdržná, koncentrovaná, maximálne odhodlaná. Zároveň však neradno si pripúšťať až priveľmi bremeno, ktoré so sebou nesie. Damoklov meč je síce nepríjemný, stále hrozí, ale na druhej strane je stále ešte dosť času, aby sa všetko na dobré obrátilo. „Musíme byť optimisti, veriť si. Inak to nedokážeme.“ Nuž, škodoradostníci si iste myslia aj to, že keby sa nebol Sabinov pohrával s osudom v lanskej fáze, mohol si spokojne hovieť a nenaháňať sa tak úporne za každým bodíkom. Lenže aspoň sa ukáže, na čo hráči majú a čo si zaslúžia.

Tréner Jaroslav Galko stále zverencom prízvukuje, že sa musia sústrediť na svoju hru, ktorá by mala kvalitná a účelná. Je určite chvályhodné, že Sabinovčania zbierajú len minimum žltých kariet. „Myslíme na to, aby sme sa zbytočne neoslabili,“ konštatoval J. Dlugoš, ktorý vypichol princíp poctivosti, jednoliatosti, svedomitosti. Inak, tento borec si zobral kapitánsku pásku po dlhom čase, lebo bol maródom kvôli zlomenine priehlavkovej kostičky. Po  pauze sa vrátil do diania a patrí k oporám tímu. Aj v ostatnom vystúpení proti V. Revištiam prispel k víťazstvu, ktoré bolo  tretím v rade aj zásluhou streleckej produktívnosti Lapoša. Ten sa naozaj rozstrieľal v pravý čas. Avšak nie jednotlivci sú v podobných náročných obdobiach rozhodujúci, ale celý mančaft. „Niekedy narážame hlavne doma na sústredenú defenzívu rivalov a nie je jednoduché dostať sa cez ňu. I preto sme radi, že v ostatných dvoch dueloch sme dali dosť gólov. Celkove sú však všetky stretnutia mimoriadne vysiľujúce, lebo pri vyrovnanosti aktérov sa môžu zrodiť všakovaké výsledky. My sa však spoliehame na to, že budeme čo najviac úspešní a nedáme sa len tak ľahko prekabátiť. Hoci pravda je i taká, že  stále nás máta, že pokiaľ čo len raz zaváhame, zase sa strata zväčší,“ dodal J. Dlugoš.