Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

05. 05. 2015 o 18:54

Každý zápas je pre ašpiranta kľúčový

autor: Pito
1317x čítanéSituácia na vrchných poschodiach v elitnej regionálnej súťaži je dramatická. Zdá sa, že to tak bude až do konca ročníka a nakoniec sa bude tešiť ten, kto predvedie nielen viac futbalového kumštu, ale bude mať za sebou aj podporu šťasteny. Ťažko si myslieť, že niektorý z ašpirantov ujde ostatným uchádzačom o postup natoľko, aby sa v predstihu tešil.

To si uvedomujú i v Lipanoch, ktoré patria do užšieho okruhu kandidátov na prienik do republikových zápolení. V jarnej časti tím ŠK Odeva  prehral iba raz vo V. Revištiach, ale azda ešte viac ho mrzeli domáce zaváhania a iba zmierlivé výsledky na vlastnej pôde s Humenným a Vranovom. V týchto dueloch to bolo síce odlišné pokiaľ ide o vyspelosť súperov, ale aspoň sa hráči presvedčili, v čom musia pridať. „Hlavne v realizácii finálnej fázy, rozvíjaní takých akcií, ktoré budú účelné a prelomia odpor rivalov,“ podotkol tréner momentálne druhého celku tabuľky Emil Jacko. Podľa jeho názoru každý zápas stojí nemierne veľa síl a energie, lebo nikto nepredá kožu len tak pre modré oči, no zároveň sú to previerky odhaľujúce silu tímu, mentálnu odolnosť. „Psychický tlak je prirodzený, ale hráč musí byť na to pripravený. Bez toho sa v športe nedá nič dosiahnuť,“  naznačil kormidelník Lipian. Po dvoch domácich remízach sa naposledy jeho zverenci mienili vytiahnuť v meraní síl s lídrom – prešovským béčkom. Hostitelia vyhrali najtesnejším rozdielom, pričom autorom zásahu bol – ako to už v podobných prípadoch býva – práve donedávna hráč Tatrana Lukáš Eliaš.„Nesnažil som sa byť nejaký premotivovaný a príprava bola podobná ako na iné zápasy, hoci, pravdaže, mal som na mysli aj to, že v tíme súpera mám kamarátov. Veď chlapcov dobre poznám,“ uviedol útočník Lipian, ktorý o výsledku rozhodol do prestávky. Podľa jeho slov mu pomáha zaradenie Hovančíka do zostavy, lebo je to práve taký typ hráča, akého potrebuje. „Nazdávam sa, že tento zápas bol kvalitný, musel diváka uspokojiť, lebo šance boli na jednej i druhej strane. My sme sa snažili kontrolovať dianie, mať častejšie loptu pod kontrolou, kým na strane súpera bola zjavná chuť mladíkov ukázať sa v dobrom svetle a vypýtať si miestenku v áčku. Boli pohybliví, technicky aj kombinačne zdatní, ale vzadu sme si to ustrážili a nedovolili sme hosťom, aby sa presadili.“ L. Eliaš sa domnieval, že rezerva Tatrana ponúkla dostatok hodnotného futbalu a bol to najlepší súper, aký sa v tomto ročníku v Lipanoch predstavil. Nie div, veď je na špici pelotónu. O to viac tri body tešili hráčov ŠK Odeva. „Doma treba vyhrávať, dosť už bolo remíz, ale, pravdaže, naše chúťky sa týkajú i vystúpení na cudzej pôde. Ideme od zápasu k zápasu, lebo vieme, že každý nasledujúci duel je pre nás kľúčový. Aj ten, ktorý najbližšie odohráme na ihrisku v Spišskej Novej Vsi. To je tiež celok, ktorý má svoju primeranú výkonnosť, takže sa na vystúpenie musíme poriadne sústrediť,“ dodal hrotový futbalista Lipian.