Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

13. 05. 2015 o 16:16

Ostrostrelec sa v pravej chvíli prihlásil o slovo

autor: Pito
1485x čítanéSprávne športové napätie charakterizuje dianie v III. futbalovej lige. Na oboch póloch sa úporne bojuje nielen o postupovú miestenku, ale aj o to, kto vypadne a kto sa naopak udrží medzi regionálnou elitou i v budúcom ročníku. Medzi šťastlivcov by chceli patriť aj hráči Sabinova.

„Do konca je ešte pomerne ďaleko, hoci s každým kolom je to napínavejšie a program ročníka sa viditeľne kráti,“ konštatoval v tejto súvislosti útočník Róbert Lapoš. Podľa jeho slov však hráčov  MFK Slovan nechytá žiadna panika, snažia sa pozerať na dianie v zápoleniach triezvo. „Nezaťažujeme sa nejakými prepočtami a kalkuláciami, nesledujeme nejako prehnane to, ako si počínajú iní súperi, ktorí sú podobne ako my namočení do nebezpečného pásma. Skôr sa snažíme koncentrovať na každé naše nastávajúce meranie síl, aby sme ho zvládli čo najlepšie a stále zbierali body. Veď už nemáme čo riešiť, nemáme čo stratiť, môžeme iba získať. Preto do každého duelu ideme s úmyslom vyhrať.“  Vyzerá to však aj  tak, že to, či sa tento tím udrží v III. lige alebo sa bude musieť so súťažou rozlúčiť, nie je iba v jeho rukách. Určite i výsledky konkurencie zohrajú nemalú rolu, ale je sympatické, že Sabinovčania sa stále spoliehajú hlavne na to, aby si nahonobili sami toľko bodov, čo im bude stačiť. Od zápasu v Haniske zverenci trénera Jaroslava Galka neprehrali a  v uplynulých štyroch dueloch nazbierali desať bodov, keď tri razy vyhrali a naposledy remizovali na pôde Vyšného Opátskeho. Určite i remíza mala pre hostí cenu zlata, hoci iste by boli radšej, keby si domov odviezli tri body. V tomto dueli vyšiel naprázdno práve sabinovský kanonier, ktorý v predchádzajúcich troch víťazných stretnutiach zaznamenal poltucet gólov. Zdá sa, že zabral v pravý čas, ale určite bude musieť ešte niečo vytiahnuť zo svojho repertoára, aby do konca sezóny pomohol svojmu celku. „Nedá sa premeniť každá šance a sú zápasy, keď sa hrotový hráč ani do nejakej vyloženej príležitosti nedostane. Avšak prvoradá je pohoda a to, aby si zakončovateľ veril. Potom sa mu ľahšie súkajú góly,“ konštatoval R. Lapoš.. Ten mal jeseň naozaj veľmi biednu a zjavne zaostal za povesťou ostrostrelca. Na jar sa najprv presadil proti Humennému a potom sa zase načas odmlčal. O slovo sa však prihlásil  impozantným spôsobom. „Predtým som neraz nemal dostatok šťasteny na svojej strane a preto to aj tak vyzeralo. Neraz lopta išla tesne vedľa brány alebo do jej konštrukcie, niekoľko dobrých pokusov zmarili brankári. Som však rád, že mi to začalo padať. Verím, že som ešte neskončil a moja produkcia bude mať pokračovanie.“ Tento futbalista však jedným dychom pripomenul aj známu pravdu, že nie je dôležité, kto sa presadí vo finálnej fáze, ale aby tím bol úspešný. „Škoda, že sme prehajdákali viaceré zápasy v jeseni, zaostali sme a teraz naozaj s vypätím všetkých síl zachraňujeme, čo sa dá. Dúfame, že nám to vyjde, hoci je to značne vyčerpávajúce. Musíme sa zamerať na zvyšné duely, zbaviť sa zbytočného tlaku, aby sme to všetko s čistými hlavami  zvládli a tak si zabezpečili radosť na konci ročníka,“ dodal R. Lapoš.