Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

14. 05. 2015 o 14:43

Urážaný a provokovaný, potom aj vylúčený

autor: Marián Škuba
1617x čítanéRusslan Ljubarskij bol v stretnutí Bard. Nová Ves – ŠK Futura Humenné v 88. minúte vylúčený.

Stretli sa dva tímy bojujúce o záchranu a dôležitosť bola od úvodu na trávniku cítiť. Domáci do prestávky často využívali krídelné priestory, dvakrát skórovali, po zmene strán Humenčania preskupili rady a už v 50. min. po Ljubarskeho veľmi dobrom vysunutí na Osmanoviča došlo prízemnou ku kontaktnému gólu. Došlo k záveru, ktorý bol nervózny. Stav sa zmenil v 88. minúte, keď domáci zahrávali rohový kop, na ktorý si nabehol a vyskočil tiesnený Jašš a hlavičkou do šibenice poistil „kúpeľníkom“ tri body.

„Prvý polčas nebol z našej strany oslnivý, akoby sme sa dôležitosti zápasu báli a to nám zväzovalo nohy i myseľ. Cez prestávku padli v šatni aj tvrdšie slová a následne sme hrali oveľa viac odvážnejšie. Došlo aj na úseky, keď sme súpera zatlačili, už krátko po začatí druhého polčasu prišiel náš kontaktný gól. Ožili sme, snažili sa o vyrovnanie, no škoda šancí, ktoré sme nevyužili. Súper postupne viac znervóznel a vyvrcholenie prišlo v závere,“ konštatoval Russlan Ljubarskij.

V 88. minúte domáci Jašš poistil pre Bardejovskú Novú Ves tri body, okrem radosti na strane domácich však prišlo aj vylúčenie na humenskej strane – pre Ljubarskeho. „Počas celého zápasu som bol zo strany domáceho hráča provokovaný, urážaný. Samozrejme sú to slová, ktoré sa nemôžu publikovať, vulgarizmy. Snažil som sa to nevšímať. V inkriminovanej 88. minúte domáci skórovali a tešili sa z gólu. Avšak okrem jedného hráča. Ten čakal na mňa, kým sa nám stretnú pohľady a opäť ma začal provokovať, urážať, slovne i gestami. Ja som vo futbale odskákal už dosť, zažil som rôznych súperov, aby sa však správal voči mne hráč, ktorý mi vekovo môže byť synom takto?! Čo k tomu viac dodať...,“ mienil harcovník ŠK Futura Humenné.

Kým z domácej strany bola hráčovi udelená žltá karta, Ljubarskij putoval pod sprchy...                  

 

Bard. Nová Ves – Humenné 3:1 (2:0)

Góly: 17. Jančošek, 43. Macečko, 88. Jaš – 50. Osmanovič.

ŽK: Pribytný – Mikula, Legdan.

ČK: 88. Ljubarskij (ŠK Futura Humenné).

R: Kakaščík.

D: 100.