03. 06. 2015 o 08:47

Netradiční strelci

autor: Peter Cingel
1116x čítané

Dva zaujímavé góly padli v minulom týždni v tretej lige mužov a prvej lige junioriek. Autormi oboch boli netradiční strelci Róber Soroka (BNV) a Patrícia Chládeková (Partizán ženy - U19).

Róbert Soroka, ochovanec bardejovského futbalu a hráč ligového dorastu Partizána sa po zranení ťažko dostával do formy a tak zmenil prostredie a odišiel na hosťovanie do Bardejovskej Novej Vsi. V drese svojho súčasného klubu dal jeden gól, rozhodujúce je, že ten najdôležitejší. V zápase v Stropkove, ktorý sa vyvíjal pre hráčov z bardejovskej mestskej časti nie najlepšie a v 50. minúte prehrávali už 0:2 sa zvrat udial  v závere druhého polčasu. Tomáš Kiseľ strelil kontaktný gól,  striedajúci Michal Bajus  vyrovnal a v 75. minúte exportnou delovkou poslal Novovešťanov do vedenia Róbert Soroka, ktorý prišiel na ihrisko chvíľu pred tým. Jeho gól znamenal nielen zisk 3 bodov, ale aj koniec existenčných problémov Milénia 2000. Samozrejme, na úspechu má podiel celé mužstvo a všetci futbalisti na ihrisku. Soroka bol však v správnej chvíli na správnom mieste.

Rovnako zaujímavý gól  padol aj v zápase prvoligových junioriek Partizána v Šali. Bardejovčanky dlho nedokázali prekonať defenzívu domácich a tak tréner Jozef Matej postavil do brány Denisu Mochnackú a dovtedy chytajúcu Patríciu Chládekovú poslal na hrot útoku. Paťa Chládeková (reprezentačná brankárka SR U19 ) v 73. minúte nechytateľnou strelou, zabezpečila pre Partizán 3 body.  Obaja tréneri Jozef Žofaj (BNV)  i Jozef Matej (Partizán) mali šťastnú ruku a rozhodujúcej chvíli stavili na správne hráčky, aj to svedčí o ich trénerských kvalitách.