Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

03. 06. 2015 o 19:49

Vo finále aj o finančnú odmenu

autor: Jaroslav Glovičko
1558x čítanéPozornosť fanúšikov ako aj samotných aktérov sa teda upriamuje na záverečné dve kolá, no okrem nich bude v Oblastnom futbalovom zväze Košice–okolie aj finálový duel O pohár predsedu ObFZ.

Už o niekoľko dní vyvrcholí súťažný  ročník 2014/15 nielen v regionálnych súťažiach, ale aj oblastných futbalových zväzov a spoznáme víťazov jednotlivých súťaží, ako aj tých ktorí zostúpia do nižších. Pozornosť fanúšikov ako aj samotných aktérov sa teda upriamuje na záverečné dve kolá, no okrem nich bude v Oblastnom futbalovom zväze Košice – okolie aj finálový duel o Pohár predsedu ObFZ. Stalo sa už nepísanou tradíciou v tomto oblastnom futbalovom zväze, že všetci jej účastníci v seniorských súťažiach sa zapájajú do dlhodobej súťaže o Pohár predsedu ObFZ. Aj v tejto sezóne sa do súťaže prihlásilo 32 mužstiev, ktoré prešli sitom štyroch kôl, aby sa najlepšie dve dostali až do samotného finále. V piatom rozhodujúcom kole, ktoré sa uskutoční dnes o 17. 00 h na ihrisku Lokomotívy Košice v Družstevnej proti sebe nastúpia celky Košických Olšian a Trsteného pri Hornáde. „Ešte počas aktívu si mužstvá vyžrebovali čísla a vytvoril sa súťažný pavúk, pozostávajúci z piatich kôl. Prvé sa odohralo ešte v auguste minulého roka a semifinále sa hralo koncom apríla. Finále je na programe dnes, pričom víťaz získa putovný pohár predsedu Oblastného futbalového zväzu, ako aj samotný pohár za víťazstvo. Vo finále sa hrá aj o finančnú odmenu, ktorá nie je vysoká a odsúhlasila minulá Rada ObFZ. Vlani sa z víťazstva tešil celok Bidoviec, ktorý má aj spomínaný putovný pohár,“ povedal na margo finále predseda ObFZ Košice–okolie Marcel Eperješi.

Vo vlaňajšom finále sa zahrávalo až desať sérii striel zo značky pokutového kopu, keď duel s Mokrancami sa skončil nerozhodne 2:2. V doterajších finálových zápasov je tento rekordný v počte jedenástok. Tohtoročný víťaz si prilepší o 300 eur a porazený o 200. Oba celky prešli pavúkom bez zaváhania, Košické Olšany postupe zdolali Svinicu 18:0, obhajcu pohára Bidovce 1:0, Budimír 3:2, v semifinále vyhrali nad Novou Polhorou 6:2. Trstené na ceste do finále rovnako neprehralo, v prvom kole zdolalo Valaliky 3:2, v Mokranciach vyhralo 2:1, s Perínom 3:0 a v semifinále si poradilo s Jasovom na jeho trávniku a zvíťazilo 3:2. Pokiaľ sa finálové stretnutie O pohár predsedu ObFZ skončí v riadnom hracom čase nerozhodne, nasledovať budú hneď strely zo značky pokutového kopu. Trstené si penaltový rozstrel vyskúšalo v Jasove, kde sa skončil duel nerozhodne. Finálový duel budú rozhodovať naši arbitri - hlavný Marián Bajzík a na čiarach mu budú asistovať Mário Petraššovitš a Dávid Tóth, náhradným rozhodcom je Adam Juraj Tomašov. Delegátom Martin Palenčár.

Súťaž o Pohár predsedu ObFZ je druhou najvyššou v rámci ObFZ, jej víťaz nikam nepostupuje a patrí mu pomyselný trón pohárového kráľa. Samozrejme, že viac sa cení postup do vyššej súťaže, ale táto pohárová súťaž má aj prestížny charakter. Aj touto cestou by som chcel pozvať fanúšikov na toto finále a verím, že budú sledovať zaujímavý futbal, ktorému nebude chýbať gólové korenie,“ povedal na záver šéf oblastného futbalového zväzu Marcel Eperješi.