03. 06. 2015 o 19:58

Kotrmelec v najnevhodnejšej chvíli

autor: Pito
1429x čítané

Je nepríjemné, ak sa mužstvo dlhodobo snaží nahnať potrebné body na záchranu a potom tesne pred koncom nečakane zaváha. Tým viac, ak má zápas dobre rozbehnutý a vyzerá to tak, že už sa nič nemôže stať. Lenže potom príde „zrada“, zvrat v priebehu stretnutia a myšlienky na výhru znezrady ufujazdia.

To sa prihodilo naposledy sabinovským treťoligistom. Tí vo viacerých zápasoch po sebe neprehrali, no v predminulom kole dostali výprask v Spišskej Novej Vsi (to nebolo až také nečakané) a v uplynulom vystúpení prekvapivo remizovali na vlastnom trávniku so Sninou. „Keby sme vyhrávali po prvom polčase 5:0, nikto by sa nemohol čudovať. Lenže zašantročili sme šance, nezvýšili náš náskok a tak po zmene strán sme  za túto nemohúcnosť kuto pykali,“ povzdychol si tréner MFK Slovan Jaroslav Galko. Hoci hostia patria medzi silné tímy, predsa vedia byť aj nevyspytateľní a ukazujú rôznu tvár. Do prestávky vôbec nestačili na aktívnych domácich, ktorí mali veľkú chuť zabodovať naplno. Aj preto, aby odčinili debakel na Spiši. Ten – ako sa zdalo – nezanechal na ich pohybe a myslení žiadne stopy. Boli živí, nebojácni, útočne ladení a počínali si konštruktívne, kombinačne pestro. „Bol to azda najlepší výkon na jar, pokiaľ ide o prvý polčas.“ Lenže brankár Sniny držal svojich stále nad vodou a napriek dvom inkasovaným gólom veľa zachránil. Doslova domácich vychytal a postavil svojich spoluhráčov na nohy. Zuby si na ňom vylámali viacerí hostitelia, hlavne Vranko, Popovec aj P. Kolpák. Tieto zahodené možnosti akoby podpílili konár pod Sabinovčanmi a tí postupne začali padať k zemi.  V druhej 45-minútovke prišiel celkom iný výkon hostiteľov. Nevedno, či sa zľakli víťazstva alebo podcenili situáciu, ale jednoducho hrali inak ako dovtedy. Množili sa chyby, hra nebola ucelená, skôr rozháraná, kostrbatá. Keď hostia strelili prvý gól, domácimi to očividne zatriaslo a už sa nespamätali až do konca. „Začali sme hrať nervózne, nie kompaktne. Vyústilo to vo vyrovnávajúci zásah z jedenástky za faul, ktorý naozaj nemusel byť. Na dôvažok v závere sme prišli aj o vylúčeného Ľuba Andraščíka a museli sme sa preto obávať aj o remízu,“ dodal tréner Sabinova. Sám si nevedel vysvetliť, čo sa udialo v hlavách jeho zverencov, že tak radikálne upustili od hry, ktorá im prinášala čiastkový úspech. „Asi to bola strata koncentrácie, menej sme sa sústredili na hru samotnú, skôr sa vyskytli rušivé momenty, ktoré nám nepridali na pohode. Darmo som chlapcov vystríhal pred tým, aby čosi podcenili. Sú to amatéri a tak niekedy sa vyskytnú aj takéto  nepredvídateľné skraty.“ Tréner J. Galko bol smutný aj z červenej karty, ktorá bola po dlhom čase vôbec prvá pre jeho zverencov. Stále ich nabádal k tomu, aby hrali tak, aby  ich rozhodcovia “neodmeňovali“ kartami. Do toho zápasu sa im to naozaj mimoriadne darilo, lenže zrejme už vážnosť situácie, ako aj to, že zápas sa hráčom vymkol spod kontroly, urobili svoje. Pred záverečnými dvoma kolami to so Sabinovom naozaj nevyzerá najlepšie, ostatnou stratou dvoch bodov sa pripravil o možnosť preskočiť Tatrancov a vybudovanie si lepšej pozície na udržanie si príslušnosti v najvyššej regionálnej súťaži.  Nič však nie je ešte stratené. „Musíme bojovať až do konca a veriť, že to vyjde,“ povedal. odhodlane tréner MFK Slovan.