Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

04. 06. 2015 o 20:29

Zošmykli sa, o čom predtým ani nechyrovali

autor: Pito
1643x čítanéAj pre štvrtoligových futbalistov Kendíc je záver ročníka v skupine Sever mi mimoriadne hektický. Hráči FK Slovan si na jar značne skomplikovali situáciu. Tréner Martin Bystroň pred vstupom do odvety hovoril o tom, aby sa mužstvo pohybovalo v strede pelotónu a vyššie, lenže tieto slová a- ako sa ukázalo postupne - išli do vetra.

 Kendičania si značne pokazili bilanciu, čo sa odráža aj v tabuľke pravdy. Jedenásť mínusových bodov je i medzi bratmi veľa. Navyše bilanciu pokazili dva domáce výsledky s priveľkým počtom inkasovaných gólov (proti Finticiam a Zámutovu). Aj preto sa tento kolektív zahráva s osudom a udržaním si príslušnosti v tejto súťaži. Na vine neuspokojivých výsledkov boli aj problémy s brankármi (Jánošík dostal dokonca dva razy červenú kartu a Leško sa zase zranil).„Niekedy sme mali nesmiernu dávku smoly, ktorá nás prenasledovala a preto sme neobstáli v dôležitých domácich zápasoch,“ rozhovoril sa Rudolf Beliš, ktorý priznal, že sa už nevie dočkať záveru ročníka vzhľadom na zdravotné problémy. „V daktorých súbojoch sme nevedeli prelomiť obranný val hostí, na to sme doplácali. Potom sme otvorili priestor a súperi nás za to vytrestali.“  Je zbytočné podčiarkovať, že v tíme sa vytratila pohoda, dobrá nálada. Sem-tam sa síce objavil záblesk zlepšenia, ale vzápätí zase prišlo rozčarovanie.„Zdá sa mi, že už ani tá vnútorná sila nie je taká, ako kedysi. Uvedomujeme si, že nám to herne nejde podľa želania, dosť sa trápime a aj na tréningoch sa neraz objavilo iba pár jednotlivcov. Určite si myslím, že by sme mohli dosiahnuť aj viac, však sme predtým dokázali remizovať napríklad na pôde lídra v Pušovciach. Lenže mnohokrát nás pochovala koncovka, nedávali sme góly a bez toho sa nedá pomýšľať na zisk bodov.“ Kolektív FK Slovan však nehádže flintu do žita,. Ešte stále sa drží pri živote a určite mu prišla vhod aj ostatná tesná výhra v zápase s Radvaňou nad Laborcom. „Boli aj také vystúpenia, ktoré vôbec nekopírovali to, ako sme hrali. Trebárs v Medzilaborciach. Lenže pokiaľ stroskotáme v ofenzíve a urobíme chyby v defenzíve, tak  sa potom nemôžeme čudovať, ak nepochodíme,“ dodal Rudolf Beliš. Pripomenul tiež to, že káder nie je dostatočne široký a tak každý chýbajúci hráč základnej zostavy veľmi oslabuje kvalitu výkonu.„Napriek starostiam stále si hovoríme, že ideme s chuťou do ďalšieho zápasu, aby sme ho zvládli a vrátili späť psychickú istotu, pohodu.“ Najbližšie Kendice cestujú do Svitu a v prostredí druhého v poradí to budú mať náročné. Lenže už im nezostáva nič iné,  len zariskovať a uhrať dobrý výsledok stoj čo stoj. V záverečnom kole hostia potom Pakostov, ďalší celok z horných poschodí, takže čo sa týka sily rivalov, nie je im čo závidieť. Lenže žreb bol známy už dávno a v Kendiciach ešte pred časom nepredpokladali, že sa im uplynulé obdobie natoľko vymkne z rúk.