Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

08. 06. 2015 o 12:32

Dovolenka ešte nie je témou číslo jeden

autor: Pito
1220x čítanéAj nadstavbová časť druholigového futbalového ročníka už melie z posledného. Túto stredu bude posledné zvonenie na niektorých štadiónoch a tabuľka bude už nadobro skompletizovaná. Ešte stále nie sú vyriešené všetky okienka tajničky a to dáva finišu zápolení náboj dramatickosti. Rozlúčka na svojom štadióne čaká aj na hráčov Tatrana Prešov, ktorí privítajú Sereď.

 Zelenobieli sú radi, že nemusia už nikam cestovať, lebo v úmornej horúčave je neľahké najprv absolvovať meranie síl a potom sa ešte niekoľko hodín trmácať v autobuse. Uplynulú nedeľu si užili svoje počas cesty do Šale a späť. „Išli sme tam s tým, aby sme bodovali, čo aj vyšlo, hoci sme mali na to, aby sme vyhrali. V počte šancí to bolo jednoznačné pre nás,“ konštatoval obranca Peter Leško. Zverenci trénera Stanislava Vargu boli nabudení pred týmto zápasom. „Predošlá domáca nešťastná porážka so Sencom nás mrzela, veľmi sme ju chceli odčiniť. Rovnako to, že FK Slovan Duslo v minulom vzájomnom zápase  uhral u nás bod. Bol však nebezpečný, nepríjemný. Prekvapil nás svojou aktivitou výpadmi, otvoreným spôsobom boja a dravosťou., Niekedy to však až preháňal, čo si odniesol Rišo Kačala  zlomeným nosom.“ V odvete  sa však Tatran nemienil  pomstiť a keď, tak iba športovými zbraňami. Domácich k ničomu nepustil a hoci skórovali, predsa bolo to z ojedinelej akcie. Naproti tomu po vedúcom góle Katonu už na začiatku merania síl mali hostia ďalšie tutovky, ale Dupkala, D. Leško či Šafranko nepochodili. Oprávnene sa z tábora hostí po zápase ozvali názory, že už po prvom polčase mohlo byť rozhodnuté o zisku bodov. „Tušili sme, že domáci môžu by vo vlastnom prostredí nebezpeční, čo naznačili v nadstavbových zápoleniach aj predtým, lenže sme sa na to dokonale pripravili. Držali sme loptu, neumožnili sme súperovi, aby vyvinul tlak a to na rivala platilo. Škoda, že sa nám ešte výraznejšie nepodarilo odčiniť prehru so Senčanmi,“ uviedol borec, ktorý pred časom chýbal v zostave zverencov trénera Stanislava Vargu. To preto, že najprv dostal v Nitre červenú kartu za faul a následne v zápase juniorského tímu v najvyššej regionálnej súťaži bol znovu po druhej žltej karte vylúčený. „To sa mi ešte nestalo, aby som v takom krátkom časovom slede dva razy nedohral zápas. O to viac som sa tešil potom, čo som zase mohol naskočiť do diania.“  Na margo „iba“ zisku bodu riekol: „Niekedy to vyjde naplno, inokedy nie. Je však pravda, že keby sme lepšie realizovali šance, máme oveľa viac bodov. Hlavne s horšie postavenými súpermi nám to nie zakaždým klapalo.“ Určite však teší, že pred posledným kolom je Tatran viac než jednou nohou na bronzovom stupienku. „Toto postavenie chceme umocniť záverečným vystúpením. Veríme, že nás príde povzbudiť aj dosť divákov a že sa im odvďačíme za dôveru gólmi, bodmi. Na dovolenku ešte nemyslíme, táto téma bude aktuálna až po definitívnom zavŕšení diania v tomto ročníku,“ dodal Peter Leško.