Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

09. 06. 2015 o 18:22

Čierna séria obrátila logiku naruby

autor: Pito
1313x čítanéMedzi najnepríjemnejšie prekvapenia jarnej časti najvyššej regionálnej futbalovej súťaže patria rozhodne hráči Stropkova. Kolektív , ktorý bol v jeseni šťukou súťaže a čeril poriadne rybník na východe svojou kvalitou, hrou, výsledkami, sa v odvete úplne „stratil“.

Kým v lanskej časti ročníka sa tím MŠK Tesla spomínal aj v súvislosti s kandidátmi na postup, na jar padal stále hlbšie v pelotóne. Ktovie, kedy by sa jeho pád zastavil, keby sa hralo ešte niekoľko kôl... Stačí uviesť základnú bilanciu: zverenci trénera Jozefa Lehockého vyhrali v úvodnom jarnom kole nad Giraltovcami, potom prišla séria jedenástich zápasov bez trojbodového zápisu. Koniec čiernej série nastal v uplynulom vystúpení v Zemplíne s michalovským béčkom. Nuž, keby ani tento zápas Stropkovčania nezvládli, bolo by to naozaj na zamyslenie, čo sa deje v tomto kolektíve. Konečne to hráčom aj viac sypalo, lebo veľakrát stroskotali práve vo finálnej fáze. Aj preto nezvládli mnohé predošlé merania síl. Celým uplynulým obdobím sa v počínaní si tímu objavoval akýsi tieň, ktorého sa nemohli hráči zbaviť. Niektoré duely prehrali naozaj smoliarsky, trebárs s Bardejovskou Novou Vsou, nad ktorou vyhrávali už 2:0, alebo v Lipanoch. „Daktoré zápasy sme však jednoducho nezvládli, ovládol nás nevysvetliteľný kŕč, ktorý zasiahol všetky herné činnosti. Preto sme nepodávali také výkony ako v jesennej fáze a zaostali sme za očakávaním,“ konštatoval asistent trénera Róbert Potoma. Pravda je i taká, že kríza, v ktorej sa kolektív ocitol, mala aj nemala logické vysvetlenie. Preto sa ťažko  o tom zodpovedným rozprávalo. Bolo vidno, že aj skúseným hráčom nebolo do reči, na také čosi neboli navyknutí. „Predtým to bolo skôr opačne, že sme sa pomalšie rozbiehali v jeseni a dobre finišovali na jar. Nečudujem sa, že naši priaznivci boli znechutení z toho, čo sme predvádzali. Vytratila sa iskra, chuť, energia a hoci tréningové jednotky už boli ladené aj tak, aby sa chlapcom futbal neznechutil, predsa to nepomáhalo. Výsledky, ktoré neboli dobré, nás poriadne otrávili, uberali nás o nadšenie a tie vlastnosti, ktorými sme prekypovali predtým,“ poznamenal jeden zo skúsených borcov tímu Kamil Pavlík.  Tiež si nevedel vysvetliť, že čím to je, že vlani bez nejakej letnej zaberačky mužstvo výborne hralo a na jar – keď v zime nasledovala poctivá a pomerne dlhá príprava- prišiel takýto nečakaný zlom. „Určite sa pod nedobré výsledky podpísali aj časté absencie niektorých chlapcov. Pravdaže, obmenila sa aj kvalita a bolo treba improvizovať. Ukázalo sa, že niektorí jednotlivci ešte nemajú dosť skúseností a dostatok futbalového kumštu, aby utiahli takúto náročnú súťaž.“ Určite hendikepom je i to, že popri pár matadoroch chýba stredná futbalová generácia, väčšinu tvoria mladíci, ktorí ešte herne ani mentálne „nevykvasili“.„Hoci sme dosť dlho nedávali góly, potom prišlo čiastočne  k zlepšeniu a stále sme si hovorili, že to v najbližšom zápase príde a vyhráme. Bolo to treba prelomiť vlastnými silami, lebo ako sme do problémov spadli, treba sa z nich vedieť aj vyškriabať. Prvoradé je neklesať na duchu, veriť si. Obdobie, ktorým sme prešli, nebolo síce príjemné, ale zase poslúži ako ponaučenie do budúcnosti,“ dodal K. Pavlík.